Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Rozdano Nagrody Polskiej Rady Biznesu Wojciech Inglot, Adam Kiciński i ksiądz Jacek Stryczek zostali laureatami Nagrody im. Jana Wejcherta przyznawanej przez Polską Radę Biznesu. Nagroda Polskiej Rady Biznesu jest prestiżowym wyróżnieniem wybitnych osobistości polskiego biznesu i działalności społecznej. Kryteria przyznawania nagrody oparte są na różnych parametrach, nie tylko finansowych.

Gala rozdania nagród, towarzysząca obchodom XX-lecia Polskiej Rady Biznesu, odbyła się 18 kwietnia 2012 r. w warszawskim biurowcu premium class – Ufficio Primo.

Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: sukces, działalność społeczna oraz wizja i innowacje.

W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu udział wzięło ponad 200 kandydatów zgłoszonych przez instytucje nominujące z całej Polski. 28 marca Kapituła Nagrody wybrała 11 finalistów. Zdaniem jury, finałowa jedenastka wykazała się szczególnymi osiągnięciami biznesowymi i wyjątkowym zaangażowaniem w działalność społeczną.

Przyznane nagrody:

prb polska rada biznesu Nagrody Polskiej Rady Biznesu nagrody dla firm nagrody biznesu Kategoria SUKCES: Wojciech Inglot- twórca polskiej globalnej marki kosmetycznej. W tej kategorii statuetkę wręczył mecenas nagrody – Jan Kulczyk, współzałożyciel Polskiej Rady Biznesu.

Kategoria DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA: ksiądz Jacek Stryczek – inicjator ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy osobom najuboższym „Szlachetna Paczka”. Nagrodę wręczył Prezes Grupy ITI – Wojciech Kostrzewa.

Kategoria: WIZJA I INNOWACJE: Adam Kiciński- szefujący CD Projekt RED, za stworzenie m.in. najlepszej polskiej gry wszech czasów „Wiedźmin”,Fundatorem nagrody został Jerzy Starak.

„Ten wieczór jest pierwszą stroną nowego rozdziału kolejnych 20 lat Polskiej Rady Biznesu. Nagroda, którą przyznajemy ma być drogowskazem, ma przypominać o tym kim jesteśmy, ale też o tym kim powinniśmy być jako ludzie biznesu. Ma nam przypominać, że korzystając z pewnych przywilejów ponosimy tę odpowiedzialność za rozwój społeczny. Bycie liderem to nie tylko wyróżnienie, ale i zobowiązanie” – powiedział w trakcie uroczystości Dariusz Mioduski, przewodniczący kapituły.

Laureaci, oprócz statuetek autorstwa Alexandry Wejchert otrzymali nagrody finansowe w wysokości 100 tys. zł.

~MW

About the Author
  1. Lesiek Reply

    Twórca „Wiedźmina” powinien zdobyć nie tylko nagrodę za wizję i innowacje ale i za sukces. Przecież ta gra plasowała się tygodniami na najwyższych pozycjach list gier komputerowych w Japonii i USA! Kiciński pokazał nie tylko, że polscy programiści i graficy potrafią, ale i że posiadamy świetne fantasy. Haha, sam spędziłem 5 tygodni nie odchodząc od kompa tak samo jak pół mojego działu. Absolutnie rewelacyjna gra!

Leave a Reply

*