Raj dla prezesów

Według raportu opublikowanego przez firmę Sendlak&Sendlak najlepiej zarabiającym prezesem zarządu spółki w 2011 został szef ComArch SA. Jego wynagrodzenie przekroczyło wartość 11,8 milionów złotych.

Dzięki tak wysokim dochodom został on najlepiej zarabiającym prezesem na GPW. Na drugim miejscu uplasował się szef wrocławskiego towarzystwa ubezpieczeniowego TU Europa SA z zarobkami o wartości 8,7 milionów złotych.

Na podium znalazła się także prezes banku Pekao SA, która jednocześnie została najlepiej zarabiającą kobietą. Jej roczne wynagrodzenie wyniosło 7,6 mln zł. Miejsce w pierwszej piątce zapewnili sobie także szef TVN SA z dochodami na poziomie 7,3 mln i prezes Nordea Banku Polska SA, który w 2011 roku zarobił aż 6,8 miliona złotych.

ranking wynagrodzeń ile zarabiają prezesi ile zarabia prezes zarządu ile zarabia prezes banku ile zarabia prezes

Na wynagrodzenia nie może narzekać także wielu wiceprezesów spółek notowanych na GPW. Zastępca prezesa TVN SA zarobił 6,9 mln zł a wiceszef Banku Handlowego jedyne 200 tys. mniej. Na dalszych miejscach rankingu znalazł się wiceprezes grupy Ipopema Securities z dochodem 3,8 mln złotych oraz Banku BPH SA, którego dochód wyniósł 3,3 miliony.

~KB

_____________

Źródło: www.gazetapraca.pl

About the Author

Leave a Reply

*