ŠKODA AUTOLAB W POZNANIU NA STAŁE

Poznań został wybrany przez koncern Volkswagen na siedzibę innowacyjnego centrum bezpieczeństwa. Przy trasie wylotowej na Wrocław, montowane są elementy ekspozycji Centrum. Od stycznia, poznaniacy na własnej skórze będą mogli przeżyć w warunkach laboratoryjnych: dachowanie samochodu czy symulację zderzenia.

ŠKODA AUTOLAB będzie najnowocześniejszym w Europie, ogólnodostępnym centrum nauki zachowań drogowych, tak dla kierowców, rowerzystów jak i dla pieszych. W pełni interaktywna wystawa, pozwala sprawdzić umiejętności oraz wyobraźnię uczestników ruchu drogowego. W zainstalowanych symulatorach będzie można sprawdzić jak widoczni jesteśmy na drodze jako piesi, jak zachowuje się samochód i ludzkie ciało przy zderzeniu, jak na kierowców działa alkohol i jakie konsekwencje niesie za sobą nie zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Skonstruowane przez firmę, która tworzyła  Centrum Nauki Kopernik – urządzenia są już montowane i testowane w Poznaniu. Na początku stycznia ŠKODA AUTOLAB zaprosi pierwszych zwiedzających.
– Jeszcze w grudniu planujemy zaprosić młodzież z jednej z poznańskich szkół do pierwszego testu naszych urządzeń – mówi dyrektor ŠKODA AUTOLAB, Andrzej Rogoziński – Naszą misją jest rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni drogowej. Wierzę, że przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Kontakt dla prasy:
Izabela Urbanowicz
profile-Poznań s.c.
tel. 602 325 686
izabela.urbanowicz@profile.poznan.pl

About the Author

Leave a Reply

*