Niezapomniane wakacje w wymarzonym kraju, prawie za darmo. Tak właśnie najłatwiej jest wyjaśnić to, co oferuje program studencki Work&Travel. Ciekawie spędzony czas, nowe znajomości, szlifowanie języka, to tylko niektóre korzyści związane z udziałem w tym w projekcie.

Pracuj i podróżuj

Work&Travel to międzynarodowy program skierowany do studentów, oferujący im wyjazdy do wybranych państw świata. Głównym celem takich podróży jest poznawanie obcej kultury i języka. Work&Travel to jednak nie tylko typowa wycieczka bądź wymiana międzynarodowa. Studenci biorący udział w programie, zarabiają niezbędne fundusze angażując się na miejscu w krótko- lub długoterminowe prace dorywcze, czyli tzw. job hopping. Organizatorzy całego projektu współpracują z prywatnymi i państwowymi agencjami zatrudniania z całego świata. Konkretny wybór stanowiska pracy dla danego studenta jest uzależniony od jego umiejętności językowych.

Dobra alternatywa

Work&Travel coraz bardziej zyskuje w oczach aktywnie spędzających czas studentów. Główną tego przyczyną jest zapewne nietradycyjna forma wyjazdu. Czołowymi krajami, do których podróżują młodzi ludzie są USA oraz Niemcy.W ramach programu można wybrać także Cypr, Kanadę, Australię i Wielką Brytanię.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem również w Polsce. Co roku do samych Stanów Zjednoczonych z naszego kraju wyjeżdża około 10 000 studentów. Początek Work&Travel odbywa się zazwyczaj w okresie wakacyjnym, nie ma więc problemów z obowiązkami na uczelniach. W pierwszych miesiącach uczestnicy poświęcają się pracy, drugą cześć pobytu przeznaczają na zwiedzanie kraju.

Mini koszty…

Jednymi z największych atutów programów Work&Travel są niewielkie koszty wyjazdu. Student przed podróżą musi dokonać wstępnej wpłaty, w ramach której zagwarantowany jest przelot, zakwaterowanie i wyżywienie. Uwzględniając jednak fakt, że uczestnicy programu pracują, wszystkie te koszty się zwracają. Dla wielu z nich projekt to jedyna szansa na to, by w ogóle móc podróżować. Dodatkowo, ci bardziej oszczędni, według zapewnień organizatorów, mogą nawet zarobić z nawiązką i wrócić do domu z zyskiem.

Postaw na rozwój

Wyjazdy w ramach Work&Travel poza profitami finansowymi niosą ogromne korzyści edukacyjno-poznawcze, tj. doskonalenie języków, poznawanie ludzi z całego świata, nawiązywanie ciekawych oraz trwałych kontaktów. Program uczy nie tylko otwartości na ludzi i obyczaje, tolerancji, umiejętności pracy zespołowej, ale i samodzielności, zaradności, szybkiego przyswajania nowoczesnych rozwiązań cywilizacyjnych. Inspiruje, często na całe życie, do nowych projektów i przedsięwzięć oraz dostarcza niezapomnianych wspomnień, zachowanych między innymi dzięki tysiącom zdjęć.

Dodatkowo uczestnictwo w takim międzynarodowym projekcie może być ważnym punktem w życiorysie . Świadczy o dużej aktywności, chęci poznawania świata i potrzebie własnego rozwoju.

Skorzystać z programów może każdy. Nie ma tu mowy o ograniczeniach finansowych czy czasowych. Najważniejsze są chęci, wiara w realizację marzeń i dobry aparat fotograficzny do robienia pamiątkowych zdjęć.

~MP

Źródła: Wikipedia.pl | Stany.pl | StudentAdventure.pl | CampAmerica.pl

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x