O kobietach, które bez taryf ulgowych angażują się w życie zawodowe, mówi się ostatnio coraz więcej. Umiejętność łączenia obowiązków żony i matki z zadaniami przedsiębiorczej bizneswoman, to ideał promowany niezwykle skutecznie. Kolejne panie, które dzięki świetnym pomysłom i wytrwałej pracy, przebojem zdobywają rynek, potwierdzają to, o czym właściwie nie musimy się już przekonywać – biznes, na przekór gramatyce, jest kobietą!

Przy formułowaniu planów na firmę i przy konsekwentnym prowadzeniu interesu, najważniejsze, oczywiście, żeby mieć pasję – to ona określa życiowe horyzonty i ambicje. Co jednak, jeśli pasja pozostaje uśpiona, albo brakuje nam przekonania, żeby ją rozwijać?

Pokaż się!

Beata Marszałek znalazła rozwiązanie dla tych nieśmiałych i niezdecydowanych – mamycel.pl to wirtualna przestrzeń, w której można zaprezentować swoją twórczość, wziąć udział w konkursach i spotkać ciekawych ludzi. To jedyne takie miejsce w Internecie, portal społecznościowy tworzony przez – i dla – zapalonych hobbystów.

Założenie go, tak jak większość dzieł tworzonych z pasją, zaczęło się od zaufania wewnętrznemu przekonaniu. Pani Beata, której kończył się urlop wychowawczy, myślała o powrocie do aktywności zawodowej. Jak wspomina, praca nie odpowiadała jej w pełni – marzyła o własnym biznesie. Pomysł na mamycel.pl był właśnie tym, co niejasno podpowiadała jej intuicja. Wykrystalizował się podobno w kilkanaście minut – w przypływie twórczego rozpoznania.

Planując miejsce wirtualnych spotkań artystycznych, pani Beata myślała o wszystkich tych, którym brakuje odwagi, żeby zaprezentować swoją twórczość. Jak zaznacza, wielu ludzi nie dostrzega drzemiącego w nich potencjału.

Jaki cel?

Rozwój pasji to niełatwe zadanie i nie każdy zrozumie to tak dobrze, jak pani Beata, która podczas pracy nad portalem musiała borykać się z różnymi trudnościami. Wiele zadań było dla niej nowych i problematycznych, ale kłopoty tylko ją mobilizowały. Dzięki wsparciu męża i przyjaciół udało jej się uruchomić stronę w sierpniu 2011 r.

Początkowo większą część pracy musiała wykonywać sama. Mamycel.pl rozwija się jednak w szybkim tempie i nad atrakcyjnością strony czuwa coraz więcej osób. Pojawiają się artykuły promujące nowe talenty, ogłoszenia o wydarzeniach kulturalnych, konkursy.

Założeniem pomysłodawczyni jest wsparcie i integracja zdolnych osób, zwłaszcza tych, których sytuacja na rynku pracy jest szczególnie trudna – młodych mam czy przedsiębiorców otwierających własny biznes. Jako przestrzeni prezentowania się kreatywnych ludzi może także zainteresować pracodawców.

Mamycel.pl pełni i inne, szlachetne zadania społeczne – współpracuje z organizacjami charytatywnymi, takimi jak Fundacja Republiki Marzeń Anny Dymnej i Fundacja Szansa Dzieciom. Aktywnie wspiera też twórczość osób niepełnosprawnych.

Damskie torebki, wiersze o miłości i instrumenty ze śmietnika

Na mamycel.pl zaprezentować się może każdy. Najbardziej niezwykły, najbardziej oryginalny pomysł spotkać się tu może z życzliwym przyjęciem i wsparciem. Uniwersalność portalu i jego otwartość pozwalają niszowym artystom poczuć, że w wielkim świecie, którym rządzą twarde reguły, jest miejsce także dla głosów, które łatwo zagłuszyć. A tych głosów wcale nie jest mało! – piętnastoletni autor opowieści, grupa muzyków grających na samodzielnie zaprojektowanych instrumentach, nieśmiały poeta piszący do ukochanej, krawcowa artystka – różne i barwne pasje pokazują, jak wielu ciekawych ludzi próżno byłoby szukać w tradycyjnych mediach.

Znalezienie własnej drogi życiowej i zawodowej nie jest łatwe. Pomaga pasja, ale i pasji trzeba czasem pomóc. Stworzenie przestrzeni, w której jest to możliwe, to skuteczne lekarstwo na biznesowy impas.

~ASZ

Źródła: dulcedo.eu, krakow.naszemiasto.pl, mamycel.pl, bankier.pl

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x