Na pytanie – Czym jest dla Ciebie Internet? – większość ludzi odpowiada – źródłem informacji czy miejscem spotkań ze znajomymi. Korzystamy z niego w momencie, gdy chcemy przeczytać najnowsze wiadomości lub poszukujemy konkretnych produktów. Dla niektórych osób świat online jest także workiem niekończących się dochodów. Założyciele takich serwisów jak Google, Facebook, YouTube czy Allegro stanowią tego najlepszy przykład. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby oraz porady dotyczące uzyskiwania dochodów za pomocą Internetu. Poznaj dekalog Zarobkowego Świata Online.

Przykazanie 1. „ Wystrzegaj się oszustów”

Pewnie niejednokrotnie otrzymałeś maila, próbującego Cię przekonać do fantastycznego i prostego sposobu zdobycia pieniędzy przez Internet. Przypadkowa osoba zdradza Ci złoty środek, który ma posłużyć Tobie w powiększeniu budżetu. Jeżeli spróbowałeś, pewnie wiesz że pomysł okazał się przysłowiowym kotem w worku. Prawda jest taka, że sposobów zarabiania za pomocą sieci jest tak samo dużo, jak oszustów chcących wzbogacić się na czyjejś naiwności i niewiedzy. W dalszej części artykułu podane zostaną te najbardziej sprawdzone sposoby zwiększenia budżetu bez obaw, że natkniemy się na wyłudzaczy.

Przykazanie 2. „ Bądź wytrwały”

Powiada się, że nie od razu Rzym zbudowano. Podobnie jest z naszą działalnością w Internecie. Jeżeli nastawisz się na natychmiastowe zyski poprzez stworzenie bloga lub strony, możesz się gorzko zawieść. Czasami na pierwsze większe zarobki musimy poczekać kilka miesięcy. Dlatego pierwszą rzeczą, na której należy się skupić jest wypromowanie samych siebie lub tego, co tworzymy. Dobrze jest zacząć od portali społecznościowych. Cierpliwie czekajmy na efekty, a będzie nam dane.

Przykazanie 3. „Bo do tanga trzeba dwojga”

Często spotykaną formą zarobkowania jest tzw. Program Partnerski. Polega na promowaniu czyichś usług, towarów za pomocą reklamy na naszej stronie, blogu itp. Jest on bardzo opłacalny i zwykle czynności, jakie są z od nas wymagane, sprowadzają się do zamieszczenia linku na naszej stronie www i dobrego zarządzania i promowania naszego Partnera. Im bardziej masz witryna będzie znana i częściej odwiedzana, tym większym prestiżem zacznie się cieszyć w wirtualnym świecie, a co za tym idzie – reklamy zaczną przynosić zyski.

Przykazanie 4. „Sprzedawaj siedząc w wygodnym fotelu”

Kto z nas nie marzy o tym, aby zarabiać bez wychodzenia z domu. Najlepiej jeszcze w ciepłych kapciach, kiedy jest bardzo zimno, albo o takiej porze, jaka nam odpowiada. Sprzedawanie za pomocą Internetu stało się w ostatnich czasach bardzo modne, podobnie jak żyjące z nim w symbiozie kupowanie. Dlatego jeżeli pragniesz zająć się handlem drogą online, polecamy Ci takie serwisy jak Ebay, Allegro czy Gumtree. Posiadają one bardzo dużą grupę odbiorców, a wystawianie na nich oferty wymaga niewielkiej, a czasem nawet zerowej opłaty.

Przykazanie 5. „Stań się internetowym pisarzem!”

Powstaje coraz więcej serwisów potrzebujących wolnych copywriterów, którzy zajęliby się   dodawaniem nowych artykułów lub tłumaczeniem tekstów na zlecenie. Strony tego typu starają się zrzeszać osoby piszące z tymi, które zgłaszają popyt na ich usługi. Za przykład można podać TextMarket. Za pośrednictwem tego serwisu możemy zarówno pisać tekst na interesujący nas temat, jak i przyjmować oferty na stworzenie artykułu.

CDN.

Zobacz Dekalog zarabiania w sieci cz.2

~JS

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x