Pięć milionów codziennych zalogowań, 2136 wysyłanych wiadomości na sekundę i ponad 3 miliony ustawianych każdego dnia statusów, to tylko niektóre liczby pokazujące ogromną popularność Gadu-Gadu. Ten polski komunikator internetowy 15 sierpnia obchodził już swoje 12 urodziny.

Gdy powstawał nikt nawet nie przywidywał, że stanie się tak lubiany przez miliony Polaków, którzy zrezygnują z używania MSN czy ICQ na rzecz ich rodzimego odpowiednika.

Początkowo osoby korzystające z GG mogły za jego pomocą wysyłać wiadomości tekstowe i SMS-y. Dziś komunikator daje im o wiele więcej możliwości, np. prowadzenie rozmów multimedialnych, wymianę plików, linków i zdjęć. Niektórzy użytkownicy mnogość funkcji niezwiązanych z komunikowaniem uważają jednak za wadę.

Zobacz: Przemoc w miejscu pracy >>

Z Gadu-Gadu korzysta także wiele znanych osób i instytucji. Do Lecha Wałęsy możemy napisać pod symboliczny numer 1980, a WOŚP corocznie organizuje licytację Złotych numerów GG. W tym roku nr 20 został sprzedany za ponad 50 tysięcy złotych.

GG obok Allegro i Google to także jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim Internecie. Pomimo popularności portali społecznościowych, każdego ranka GG na swoich komputerach uruchamiają miliony użytkowników.

Zobacz: Opieka nad artystą >>

Lata 2011-2012 to czas dużych zmian. Jego twórcy udostępnili użytkownikom wersje komunikatora, z których można korzystać na telefonach komórkowych i komputerach Apple. Każdy z nich dostał także do swojej dyspozycji pocztę elektroniczną oraz wirtualny dysk o pojemności 3GB.

Zobacz: Niewidoczne reklamy >>

W 2012 roku komunikator oficjalnie zmienił nazwę na GG.

~KB

Źródło: Wirtualna Polska