Giełdy kryptowalut 

Giełdy kryptowalut  – jaką wybrać?

Z roku na rok kryptowaluty i handel na giełdach krytowalut staje się coraz bardziej popularny. Słyszymy o nich w telewizji i w radiu, ale co to dokładnie jest? Jak zainwestować w krypto? Jakie giełdy kryptowalut są najlepsze?

1. Binance
2. Bitmex
3. Cex.io
4. Coinbase

Czym jest wymiana kryptowalut ?

Wymiana kryptowalut to proces sprzedaży, kupna i wymiany walut na inną walutę cyfrową lub tradycyjną, taką jak USD czy PLN. Jeżeli planujesz robić to zawodowo to potrzebujesz dostępu do szerokiego przekroju narzędzi, który staje si9ę dostępny dla użytkowników zarejestrowanych, posiadających konto. Jednak nie wszystkie giełdy tego wymagają

Rodzaje transakcji kryptowalut

Platformy transakcyjne – są to strony internetowe, które łączą kupujących i sprzedających, ale pobierają opłaty z każdej transakcji.

Handel bezpośredni – platformy te oferują bezpośrednie transakcje, w których osoby z różnych krajów mogą wymieniać waluty między sobą. Bezpośrednie giełdy nie mają ustalonej ceny rynkowej, zamiast tego każdy sprzedawca ustala własny kurs wymiany.

Brokerzy – są to strony internetowe, które każdy może odwiedzić, aby kupić kryptowaluty po cenie ustalonej przez brokera.

Giełdy kryptowalut – Na co zwrócić uwagę przed przystąpieniem do działania?

Przed rozpoczęciem aktywności na giełdzie kryptowalut ważne jest, aby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Oto kilka rzeczy, które powinieneś sprawdzić przed przystąpieniem do wymiany kryptowalut.

Reputacja – Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o danej giełdzie krypto, jest przejrzenie portali w poszukiwaniu recenzji od użytkowników indywidualnych, ale także  znanych witryn branżowych. Możesz zadawać pytania na forach takich jak BitcoinTalk lub innych sprawdzonych źródeł.

Opłaty za korzystanie z giełdy krypto – Większość giełd powinna zawierać informacje dotyczące opłat na swoich stronach internetowych. Zanim dołączysz do giełdy kryptowalut, upewnij się, że zapoznałeś się ze wszelkimi opłatami za depozyty, transakcje i wypłaty. Opłaty mogą się znacznie różnić w zależności od wybranej giełdy.

Giełdy kryptowalut, a Metody płatności – Jakie metody płatności są dostępne na giełdzie? Karta kredytowa / debetowa? przelew? PayPal? Jeśli wymiana ma ograniczone opcje płatności, może to nie być wiarygodne, powinno to naprowadzić nas ponownie na punkt pierwszy. Pamiętaj, że zakup kryptowaluty za pomocą karty kredytowej zawsze wymaga weryfikacji tożsamości i wiąże się z wyższą ceną, ponieważ istnieje większe ryzyko oszustwa oraz wyższych opłat transakcyjnych i procesowych. Zakup kryptowaluty za pośrednictwem przelewu potrwa znacznie dłużej, ponieważ proces ten wymaga czasu.

Wymagania weryfikacyjne krypto giełdy – znaczna większość platform transakcyjnych Bitcoin, zarówno w USA, jak i w Polsce wymaga pewnego rodzaju weryfikacji tożsamości w celu dokonywania wpłat i wypłat. Chociaż weryfikacja, która może trwać nawet kilka dni, może wydawać się trudna, chroni jednak przed wszelkiego rodzaju oszustwami i praniem brudnych pieniędzy. Pamiętajmy, że na giełdach kryptowalut liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.

Ograniczenia geograficzne – Niektóre określone funkcje użytkownika oferowane przez giełdy są dostępne tylko dla wybranych krajów. Upewnij się, że giełda, do której chcesz dołączyć, zapewnia pełny dostęp do wszystkich narzędzi i funkcji platformy w kraju, w którym obecnie mieszkasz.

Kurs wymiany krypto – różne giełdy mają różne stawki. Będziesz zaskoczony, ile możesz zaoszczędzić, na innych giełdach. Często zdarza się, że w niektórych przypadkach stawki wahają się do 10% na poszczególnych giełdach. Po co tracić pieniądze przez głupotę? Lepiej sporządzić porządny audyt i plan działania.

Najlepsze giełdy kryptowalutowe

Obecnie mamy szeroką gamę najróżniejszych platform giełd kryptowalut, ale nie wszystkie są sobie równe. Ta lista jest oparta na opiniach użytkowników, a także wielu innych kryteriach, takich jak łatwość obsługi, dostępność, opłaty i bezpieczeństwo.

Giełda Coinbase

giełdy kryptowalutWspierany przez zaufanych inwestorów i wykorzystywany przez miliony klientów na całym świecie, Coinbase jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych platform transakcyjnych na świecie. Platforma Coinbase ułatwia bezpieczne kupowanie, sprzedaż, przechowywanie i wymiaęe kryptowalut. Coinbase poprzez portfel cyfrowy dostępny na Androidzie i iPhonie umożliwia Użytkownikom kupowanie Bitcoina, Ethereum oraz Litecoina Coinbase umożliwia również wymianę poprzez handel z innymi użytkownikami w Global Digital Asset Exchange (GDAX). GDAX działa obecnie w USA, Europie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Singapurze. GDAX obecnie nie pobiera żadnych opłat za przeniesienie środków między Twoim kontem na Coinbase, a GDAX.

Coinbase opis giełdy kryptowalut

Obsługa klienta, ograniczone metody płatności, ograniczone kraje, niejednolite wdrażanie usług na całym świecie, GDAX dostępny tylko w wybranych krajach.

Coinsbase dąży do bezpiecznych transakcji i budowania zaufania. Zabezpieczenia traktują bardzo poważnie. Ich system jest w 100% zastrzeżony, został przetestowany przez DDoS i nigdy nie stracił ani jednej monety. Prowadzą też samodzielny rejestr w celu upewnienia się, gdzie są aktualnie monety i co się z nimi dzieje.

Coinbase powstała z myślą, że będzie najłatwiejszą w użyciu giełdą kryptowalutową!

Została zaprojektowana w stylu podobnym do PayPala, dzięki czemu użytkownicy mogą z łatwością przenieść się do świata kryptowalut, nie bojąc się o swoje pieniądze.

Do 2014 r. Giełda miała ponad milion użytkowników, których ciągle przybywało i to w zawrotnym tempie. Coinbase współpracuje z Expediom, Dellem, Time Inc, PayPalem i innymi znanymi firmami pomagającymi w płatnościach Bitcoin.

Co Coinbase oferuje użytkownikom?

Jest to po prostu usługa brokerska krypto. Zasadniczo działa to tak:

Ustala się ile Bitcoinów chcemy kupić, następnie platforma wykonuje dla nas to zlecenie. Coinbase dodaje daną ilość Bitcoinów do portfela i od tego czasu możesz dokonywać transakcji Bitcoinami.  Coinbase wykonuje transakcję handlu w Twoim imieniu, a następnie po zakończeniu wymian możesz wypłacić swoje pieniądze we własnej walucie.

Czy Coinbase jest łatwy w użyciu?

Rozważając, która platforma jest najłatwiejsza mamy na myśli osoby zaczynające przygodę z krypto. Handlujemy prawdziwymi pieniędzmi, więc musimy upewnić się, że robimy to na platformie, którą rozumiemy. Coinbase zapewnia łatwą w obsłudze platformę, dzięki której każdy może pewnie kupić wybrana kryptowalutę. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika i odpowiedni dla początkujących. Coinbase został zaprojektowana tak, aby każdy użytkownik mógł wygodnie kupować krypto.

Jak kupić Krypto na Coinbase?

Zakupy na Coinbase odbywają się za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej / kredytowej. Chociaż opłaty za karty kredytowe / debetowe są nieco wyższe niż za przelew bankowy.

Jedną z największych zalet Coinbase jest to, że możesz zacząć kupować natychmiast po zweryfikowaniu konta. Dla porównania na Krakenie proces może trwać od 1-5 dni.

Które kryptowaluty można kupić na Coinbase?

Na Coinbase możemy handlować tylko czterema kryptowalutami.

Bitcoin (BTC)

Ethereum (ETH)

Litecoin (LTC)

Bitcoin Cash (BCH)

Czy Coinbase jest bezpieczny?

Giełdy Kryptowalut, a w szczególności Coinbase jest zgodna z najlepszymi praktykami branżowymi w zakresie bezpieczeństwa. Uważana jest powszechnie jako bezpieczna platforma do wymiany kryptowalut. Coinbase ma dodatkowy poziom ochrony. Środki zgromadzone w cyfrowym portfelu Coinbase są zabezpieczone przez syndykat Lloyds of London. Jeśli więc hakerzy w jakiś sposób zniszczą wirtualne ściany i ukradną walutę, wszelkie stracone pieniądze zostaną zwrócone. Uważam, że to naprawdę świetna sprawa.

Mimo to Coinbase zaleca podjęcie osobistych środków bezpieczeństwa podczas korzystania  z giełdy. Obejmuje to instalowanie odpowiednich antywirusów i zabezpieczeń. Jeśli nie zabezpieczyłeś swojego konta, a w końcu zostaniesz zhakowany, może nie będziesz w stanie odzyskać tych pieniędzy.

Obsługa klienta

Coinbase ma teraz okienko czatu klienta, który świetnie nadaje się do szybkiego odpowiadania na pytania. Mają także telefoniczną obsługę klienta.

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie giełdy kryptowalut to Coinbase jest dobrą opcją!

Giełda Kraken

Kraken to największa giełda bitcoinów w zakresie wolumenu i płynności. Jest to również partner w pierwszym banku kryptowalut. Kraken umożliwia kupowanie i sprzedawanie bitcoinów oraz handel bitcoinami i euro, dolarami amerykańskimi, dolarami kanadyjskimi, funtami brytyjskimi i jenem japońskim. Możliwe jest również handel walutami cyfrowymi innymi niż Bitcoin, takimi jak Ethereum, Monero, Ethereum Classic, Zcash, Litecoin, Dogecoin, Ripple i Stellar / Lumens.

W 2011 roku założyciel Krakena, Jesse Powell, pracował przy największej giełdzie kryptowalut swoich czasów Mt. Gox. Niestety doszło do dwóch poważnych włamań i bezpieczeństwo stało się niepewne. Jesse pomyślał, że mógłby wykonać lepszą platformę do wymiany kryptowalut. Stworzył więc Krakena. Skupił się na maksymalnie na bezpieczeństwie podczas tworzenia platformy. System jak na razie zadziałał – Kraken nigdy nie został zhakowany.

Teraz Kraken obrał nowy cel, mianowicie zamierza być giełdą oferującą najszerszy zakres oferowanych kryptowalut, które można kupić za pomocą walut gotówkowych.

Inwestycja w Krypto, a transakcje lewarowane na Krakenie

Powodem, dla którego ludzie mają większe szanse na zarobienie dużych pieniędzy na Krakenie jest fakt, że oferuje usługę znaną jako handel lewarowany (lub handel na marży). Oznacza to, że możesz handlować większą ilością pieniędzy niż zdeponowałeś.

W zasadzie pożyczasz pieniądze. Działa to mniej więcej tak: zdeponowałam Bitcoina za 50 $ na Krakenie, handluję z dźwignią 3: 1, to znaczy, że mogłabym kupić Bitcoina za 150 $. Ten system pozwala użytkownikom zarabiać dużo więcej, gdy cena kryptowaluty wzrasta.

Jeżeli zdeponuję 5000 $ to mogę kupić Bitcoin za 15 000 $. Cena Bitcoina rośnie i nagle inwestycja może być warta 20 000 $! Jeśli sprzedać go  w tym momencie, zysk wyniesie 5000 $ – czyli podwajam inwestycję.Ale pamiętajmy, że można także stracić więcej pieniędzy niż zdeponowaliśmy.Tak działa handel lewarowany.

Czy Kraken jest łatwy w użyciu?

Jakakolwiek recenzja o Krakenem mówi o tym, że platforma nie jest odpowiednia dla osób początkujących. Ma wiele funkcji do wymiany Krypto, co jest świetne, jeśli jest to Twoim codziennym zajęciem lub pracą. Ale nie jest to dobre wyjście dla osób zaczynających.

Próba zrozumienia  Krakena, może wymagać więcej wysiłku, niż jest to warte, ponieważ dostępne są łatwiejsze w użyciu platformy. Na przykład samo zakupienie kryptowymaga dłuższego procesu. Aby kupić Bitcoin na Krakenie, musisz:

Utwórz zweryfikowane konto

Złożyć walutę pieniężną przelewem bankowym

Zaczekać 1-5 dni roboczych, aby depozyt dotarł na konto Krakena

Wymienić walutę na krypto

Jest bardzo złożony proces.

Jak kupić Krypto na Krakenie?

Możesz kupić krypto na Krakenie na trzy różne sposoby:

Transgraniczny przelew bankowy – najszybsza i najbardziej opłacalna opcja

Przelew: Dotyczy to użytkowników międzynarodowych

SMBC (SWIFT): który nie jest już dostępny po 20 marca 2018 r

Które waluty można kupić na Krakenie?

Możemy kupić najpopularniejsze kryptowaluty na Krakenie takie jak:

Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Augur, Ripple, Stellar, Ether, Ether Classic, Iconomi, Tether, Dash, Zcash, Monero, Gnosis, EOS i Bitcoin Cash

Jakie są opłaty na Krakenie?

Kraken naprawdę się wyróżnia. Jego opłaty transakcyjne często wynoszą poniżej 0,36%, w zależności od waluty,  którą handlujesz. Pełne szczegóły ich opłat handlowych można znaleźć na ich stronie.Obowiązują opłaty za wpłaty i wypłaty, ale są one generalnie bardzo niskie.

Czy Kraken jest bezpieczny?

Jeśli inwestujesz pieniądze w krypto, chcesz się być pewny, że giełdy, w których je przechowujesz, zapewnią im bezpieczeństwo. Nie oddałbyś pieniędzy komuś, kogo nie znasz, prawda? Te same zasady powinny obowiązywać w przypadku giełdy kryptowalut.

Teraz, w obcym świecie internetu – a nawet w realnym świecie – zawsze są ludzie, którzy próbują ukraść rzeczy, które nie należą do nich. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze chronić swoje kryptowaluty. Kraken jest bezpieczny. W przeszłości niektóre wymiany kryptowaluty zostały zhakowane. Jednak Kraken jest inny, został stworzony z myślą o bezpieczeństwie. Kraken nigdy nie został zhakowany. Chociaż bezpiecznie jest kupować i sprzedawać krypto na Krakenie, zawsze przechowuj krypto walutę w bezpiecznym portfelu, a także stosuj antywirusy i zabezpieczenia dwuskładnikowe. Nigdy nie zostawiaj krypto na giełdzie, jeśli nie musisz. Zastawianie krypto na giełdzie jest najmniej bezpieczną opcją. Zamiast tego, zalecamy zakup portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger Nano S.

Zabezpieczenia, które są proponowane przez Krakena na oficjalnej stronie to: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w przypadku wypłat, Blokada ustawień globalnych blokująca adresy IP, a wtedy wymiana jest w 100% pozbawiona ryzyka.

Obsługa klienta na Krakenie

W przypadku Krakena trudno jest uzyskać wysokiej jakości obsługę klienta. Dzieje się tak głównie dlatego, że krypto bardzo szybko zyskało na popularności. Ogólnie, Kraken jest znany jako jeden z lepszych dostawców usług krypto, ale jak w każdym przypadku zdarzają się skargi.

Giełda Cex.io – opis krypto giełdy

Cex.io oferuje szeroki zakres usług związanych z bitcoinem i innymi kryptowalutami. Platforma oferuje spersonalizowane i przyjazne dla użytkownika pulpity nawigacyjne oraz handel marżą. Alternatywnie CEX oferuje również usługę maklerską, która zapewnia początkującym traderom niezwykle prosty sposób zakupu bitcoin po cenach, które są mniej więcej zgodne z rynkową stopą procentową. Strona Cex.io jest bezpieczna i intuicyjna, a kryptowaluty można przechowywać w bezpiecznym portfelu. 

giełdy kryptowalut
CEX.IO to giełda z siedzibą w Londynie założona w 2013 roku, która pozwala kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami. W morzu konkurencji, CEX.IO wyróznia fakt, że pozwala on na wypłaty na karty kredytowe.

CEX.IO Giełda Kryptowalut
Kryptowaluty BTC, DASH, ETH, XRP, ZEC, XLM
Metody wpłaty –  Karta kredytowa, Kryptowaluta, Karta debetowa, Przelew bankowy (SEPA)
Opłata handlowa: 0-0,16%
Taker: 0-0.25%
Natychmiastowy zakup: 7%


Kryptowaluty są spekulacyjne, złożone i wiążą się ze znacznym ryzykiem – są wysoce niestabilne i wrażliwe na działania wtórne. Ich wydajność jest nieprzewidywalna, a dotychczasowa wydajność nie gwarantuje przyszłej wydajności.


Kursy wymiany na CEX.IO oparte są na aktywności rynkowej platformy. Handlowcy na CEX.IO kupują i sprzedają kryptowalutę, a jednocześnie zmieniają się kursy wymiany.

Ogólnie rzecz biorąc, kurs wymiany CEX.IO jest rozsądny w porównaniu z innymi giełdami kryptowalut. Ważniejsze jest spojrzenie na opłaty CEX.IO za kupowanie i sprzedawanie kryptowaluty, która czasami może być wysoka.

Przegląd CEX.IO


Ile zapłacę transakcję na CEX.IO?

Kupowanie kryptowaluty na Cex
Najpierw musisz zdeponować pieniądz fiskalny – pieniądze wydawane przez rząd, takie jak dolary amerykańskie lub euro. Wymiana obsługuje USD, EUR, GBP i RUB. Następnie musisz kupić Bitcoin. Kupowanie bitcoina wiąże się z 7% opłatą transakcyjną za funkcję natychmiastowego zakupu i 0-0,25% za handel. Jeśli zdecydujesz się zdeponować płatną walutę, która nie jest obsługiwana przez CEX.IO, pamiętaj, że Twój bank może pobrać opłatę za przewalutowanie.

Wysyłanie bitcoina do odbiorcy
Aby wysłać komuś kryptowalutę, przekazujesz krypto walutę do portfela odbiorcy.

Sprzedawanie bitcoinów
Kiedy Twój odbiorca sprzedaje bitcoin, zostanie obciążony opłatą transakcyjną w wysokości 7% za funkcję natychmiastowego zakupu i 0-0,25% za transakcję. Jeśli dokonają wypłat za pośrednictwem walut nie obsługiwanych przez CEX.IO, mogą zostać obciążeni opłatami za konwersję walut według wybranego przez siebie banku lub platformy płatniczej.

Jak wysłać pieniądze za pośrednictwem CEX.IO?

Transfer pieniędzy oparty na bitcoinie obejmuje serię kroków.

Używasz waluty pieniężnej do zakupu kryptowaluty.
Wysyłasz krypto walutę na adres portfela odbiorcy.
Twój odbiorca sprzedaje kryptowalutę.
Twój odbiorca wycofuje walutę na swoje konto bankowe lub kartę kredytową.

Kiedy kupujesz kryptowalutę na CEX.IO, musisz kupić minimum 0,01 BTC (i 0,1 dla DASH , ZEC, XRP), a maksymalna kwota to 10. Możesz wypłacić nieograniczoną kwotę w kryptowalucie – oznacza to, że możesz wysyłać tyle bitcoinów do swojego odbiorcy, ile chcesz. Minimalna kwota przelewu to 0,01 BTC. W przypadku walut gotówkowych obowiązują różne limity wpłat i wypłat w zależności od rodzaju posiadanego konta:

Konto podstawowe. Wpłaty – maksymalnie 300 $ dziennie i 1000 $ miesięcznie, z maksymalną wypłatą 500 $ dziennie i 2 000 $ miesięcznie.

Konto zweryfikowane. Wpłaty – maksymalnie 20 000 USD dziennie i 100 000 USD miesięcznie z maksymalną wypłatą 50 000 USD dziennie i 300 000 USD miesięcznie.

Konta zweryfikowane i korporacyjne. Brak limitów wpłat i wypłat.

Usługi ogólne – giełdy kryptowalut

 • Otwarta dla wszystkich krajów (podlega przepisom rządowym)
 • Karty kredytowe i przelewy bankowe nie są dostępne w niektórych krajach
 • Obsługiwane waluty USD, euro, ruble rosyjskie
 • Rozsądne opłaty za wypłaty,ale wysokie opłaty za kupno i sprzedaż
 • Konkurencyjne stawki
 • Kursy wymiany w zależności od aktywności na rynku – często w granicach 0.5% do 2% średniej ceny rynkowej
 • Kursy walutowe mogą skakać z chwili na chwilę
 • Obsługa klienta online, wsparcie przez e-mail
 • Nie ma wsparcia telefonicznego;

CEX.IO nadal znajduje się na  10 mioejscu najlepszych giełd. Aby rozpocząć korzystanie z CEX.IO, zarejestruj się, aby utworzyć konto na stronie internetowej platformy. Rozważ użycie uwierzytelniania dwuskładnikowego, które zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Po zarejestrowaniu konta i potwierdzeniu adresu e-mail możesz rozpocząć transakcję.

Giełda ShapeShift

ShapeShift to wiodąca giełda obsługująca wiele kryptowalut w tym Bitcoin, Ethereum, Monero, Zcash, Dash, Dogecoin i wiele innych. Shapeshift jest świetny dla tych, którzy chcą dokonywać natychmiastowych, prostych transakcji bez przechowywania swoich funduszy. ShapeShift nie pozwala użytkownikom kupować krypto za pomocą kart debetowych, kart kredytowych lub jakiegokolwiek innego systemu płatności. Platforma nie ma polityki taryfowej i zezwala jedynie na wymianę między bitcoinem a innymi obsługiwanymi kryptowalutami. Shapeshift jest przyjazna dla początkujących,

Giełda Bitstamp

Bitstamp to rynek bitcoinowy oparty na Unii Europejskiej, założony w 2011 roku. Platforma jest jedną z giełd bitcoinowych pierwszej generacji, która zbudowała lojalną bazę klientów. Bitstamp jest dobrze znany w całej społeczności bitcoinów jako bezpieczna platforma. Oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak dwustopniowe uwierzytelnianie czy technologia multisig dla portfela. Bitstamp ma całodobową pomoc i wielojęzyczny interfejs użytkownika, a rozpoczęcie pracy jest stosunkowo łatwe. Po otwarciu bezpłatnego konta i wpłaceniu depozytu użytkownicy mogą natychmiast rozpocząć handel.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak bezpieczna jest wymiana Bitstamp? Poniższa analiza Bitstamp będzie starała się pokazać, jak ten młody startup rozkwitł w ciągu swojego sześcioletniego istnienia. Od niezmiennie wysokich obrotów, do stania się wiodącą platformą do handlowania bitcoinem w Europie Zachodniej i ograniczonym wyborem głównych kryptowalut – szybki postęp Bitstamp zrobił wrażenie na obserwatorach, inwestorach i użytkownikach.

Kiedy dwóch 20-letnich spadkobierców ze Słowenii chciało zainwestować w Bitcoina w 2011 roku, zdecydowali się uruchomić Bitstamp. Damijan Merlak i sprzedawca oprogramowania Nejc Kodrič odkryli lukę w dostępności usług wymiany dla europejskich użytkowników bitcoinów.

Dwaj przyjaciele z dzieciństwa postanowili założyć Bitstamp jako alternatywę dla Mt. Gox i jako łatwą opcję dla użytkowników Bitcoin w Słowenii i okolicznych krajach.

Zalety giełdy Bitstamp

 • Oferuje bardzo prosty interfejs użytkownika do kupowania / sprzedaży, w połączeniu z zaawansowanymi,  szczegółowymi wykresami i parametrami handlowymi.
 • Ma znaczące obroty i dlatego stanowi dobrą alternatywę dużych zakupów lub sprzedaży.
 • Obsługuje kupowanie krypto za pomocą kart debetowych i kredytowych .
 • Regulowane przez CSSF w Luksemburgu – a więc posiada dobre standardy w zakresie zabezpieczenia funduszy użytkowników.
 • Bitstamp utrzymuje dobrą reputację i nie ucierpiał z powodu długich przestojów. Podobna reputacja i odzyskanie klientów nastąpiło w przypadku Bitfinex.

W odróżnieniu od darmowego kredytu Coinbase 10 dolarów dla nowych traderów, Bitstamp nie oferuje takich bezpłatnych usług, aby przyciągnąć użytkowników, ale pytanie czy to ważne przy wielu innych aspektach.

Weryfikacja konta trwa dłużej niż trzy dni, ale podobny czas oczekiwania spotkamy również na Coinbase, CEX i Kraken.

Usługa nie jest dostępna we wszystkich krajach.

Obsługuje tylko cztery kryptowaluty, ale nadrabia zaległości dodając takie waluty jak Bitcoin Cash & Ethereum.  

Informacje o Bitstamp

Bitstamp dwukrotnie przeniósł swoją kwaterę główną. Najpierw przeniosła się ze Słowenii do Londynu w kwietniu 2013 r. W poszukiwaniu lepszych możliwości finansowych i prawnych dla swojej działalności. W tym czasie prawie wszystkie rządy na całym świecie szukały sposobu, w jaki radzić sobie z Bitcoinem i firmami, które powstawały wokół niego. Jednak Słowenia okazała się trudnym miejscem do prowadzenia giełdy bitcoinów.

Podczas gdy organy regulacyjne w Wielkiej Brytanii jeszcze nie opracowały ram regulacyjnych do wydawania licencji na działalność związaną z kryptowalutą, dały giełdzie pierwszeństwo. Bitstamp zdołał samoregulować się do poziomu porównywalnego z tradycyjnymi licencjonowanymi instytucjami finansowymi. Zaczęto prosić klientów o dostarczenie dokumentów potwierdzających ich tożsamość pod kątem zgodności z wymogami Know Your Customer (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Pierwsza Europejska Giełda Kryptowalut Bitstamp

W kwietniu 2016 r. Firma ponownie przeniosła swoją siedzibę. Tym razem udali się do Luksemburga po tym, jak rząd przyznał im licencję na prowadzenie działalności jako instytucja płatnicza. Rozpoznanie regulacyjne uczyniło Bitstamp pierwszą w pełni regulowaną wirtualną walutą w UE. Dzięki nowej licencji mogłaby prowadzić działalność we wszystkich 28 państwach członkowskich UE.

Giełdy Kryptowalut Co trzeba wiedzieć o Bitstamp?

Możesz kupić Bitcoin, Ripple, Litecoin lub Eter za pomocą karty Visa lub MasterCard. Aby ubiegać się o zatwierdzenie karty kredytowej, musisz złożyć wniosek do firmy. Pamiętaj, że kraj zamieszkania musi znajdować się na liście krajów obsługiwanych przez Bitstamp. Możesz również zdeponować pieniądze za pośrednictwem przelewu bankowego Single Euro Payments Area (SEPA). Transfery SEPA do Bitstamp są wydajne, tanie i szybkie

Do stycznia 2017 r. Bitstamp należał do giełdy kryptowalut wyłącznie z Bitcoinem. Od tego czasu dodano inne kryptowaluty. Lista wspieranych kryptowalut oprócz bitcoina obejmuje Litecoin i Ripple. Giełda dodała także Ethereum 17 sierpnia 2017 r. Z tylko czterema obsługiwanymi kryptowalutami Bitstamp akceptuje mniej niż inne globalne giełdy. Dla porównania, Coinbase obsługuje 5 kryptowalut, Bitfinex 14, Kraken 14 i Poloniex 27. Minimalna wartość dolara Bitstamp na platformie wynosi 5 USD.

Weryfikacja konta na Bitstamp

Zanim będziesz mógł działać na platformie, musisz zweryfikować konto, podając swoje pełne imię i nazwisko, adres pocztowy i datę urodziny. Aby uwierzytelnić te informacje, Bitstamp wymaga przesłania dokumentu tożsamości wydanego przez instytucję rządową i nie więcej niż trzymiesięcznego rachunku za media, aby udowodnić miejsce zamieszkania. Skany dokumentów powinny być wysokiej jakości . Po przesłaniu dowodu tożsamości proces zatwierdzania aplikacji przez Bitstamp zajmuje trzy dni.

Bitstamp działa poprzez aplikacje mobilne i strony www. Większość ruchu pochodzi z internetu. Większość użytkowników Bitstamp daje stronie bardzo dobre opinie. Użytkownicy mają również możliwość tworzenia własnego oprogramowania do uzyskiwania dostępu i zarządzania swoimi kontami. Bitstamp udostępnił aplikacje firm trzecich, oferując niestandardową API. Giełda oferuje aplikację mobilną zarówno dla Androida, jak i Apple. Użytkownicy mobilni mogą składać zamówienia, dokonywać wpłat i wypłacać środki. Jednak te aplikacje mobilne otrzymały więcej negatywnych opinii niż pozytywnych. Największe problemy zgłaszane przez użytkowników to powolna obsługa klienta, trudności w realizacji zamówień – szczególnie te związane z Ripple.

Bitstamp zapewnia niską opłatę od użytkowników kryptowalut Jest to wygodna platforma dla tych, którzy inwestują w Bitcoina czy Rippla.

Giełda Bitsquare

Bitsquare jest przyjazną dla użytkownika wymianą peer to peer, która pozwala kupować i sprzedawać bitcoiny w zamian za waluty lub kryptowaluty. Bitsquare wchodzi na rynek jako prawdziwie zdecentralizowana i partnerska wymiana, która jest natychmiast dostępna i nie wymaga rejestracji ani polegania na centralnym organom. Bitsquare nigdy  nie wymienia danych osobowych. Platforma oferuje doskonałe bezpieczeństwo dzięki adresom multisig, depozytom zabezpieczającym i specjalnie zaprojektowanemu systemowi arbitrażowemu w przypadku sporów handlowych. Jeśli chcesz pozostać anonimowy i nikomu nie ufasz, Bitsquare jest idealną platformą dla Ciebie

Czym jest Bitsquare?

Bitsquare to giełda kryptowalutowa, która różni się od większości innych, ponieważ umożliwia użytkownikom wymianę kryptowalut i fidowanie w zdecentralizowanym środowisku. Oznacza to, że sama giełda nie obsługuje funduszy ani nie może zostać zhakowana.

Bitsquare nie należy tylko do giełdy krypto, jest to również aplikacja, która może być pobierana i uruchamiana przez każdego, i ma otwarty system P2P, który pozwala każdemu sprzedać Bitcoin w zamian za walutę międzynarodową (FIAT), np. Euro, jena lub dolary amerykańskie, oraz alternatywne kryptowaluty.

Czy Bitsquare jest bezpieczny?

Bitsquare opiera się na systemie multisignature i kaucji bezpieczeństwa, aby zapewnić, że obie strony działają uczciwie, a użytkownicy mają kontrolę nad swoimi funduszami. Gdy użytkownicy wymieniają waluty, zarówno środki sprzedającego (BTC), jak i płatny oraz zaawansowany depozyt zabezpieczający są wysyłane na adres multisignatora 2-out-3 kontrolowany przez kupującego, sprzedającego i moderatora. Gdy kupujący dokona płatności, BTC zostanie wydane wspomnianemu nabywcy.

Jeśli coś pójdzie nie tak w handlu, wspomniany moderator sprawdzi fakty i wyśle ​​BTC do sprzedającego lub kupującego, w zależności od tego, który z nich jest właściwy, a strona, która była nieuczciwa, straci depozyt. Kaucja zostanie przekazana moderatorowi BitSquare.

Oprócz kaucji, która jest zwracana, jeśli wymiana przebiega zgodnie z planem, Bitsquare pobiera opłatę, aby uniknąć zamówień spamowych i na pokrycie opłat sieciowych BTC.

Jak uzyskać dostęp do giełdy Bitsquare?

Nie musisz podawać poufnych informacji przez Internet, aby uzyskać weryfikację za pomocą Bitsquare, i to właśnie sprawia, że ​​Bitsquare jest unikatowy.

Musisz pobrać aplikację, aby użyć zdecentralizowanej centrali Bitsquare. Po uruchomieniu Bitsquare musisz zaakceptować umowę użytkownika. Następnie zostanie utworzony portfel BTC. Aby mieć kopię portfela Bitsquare, kliknij przycisk konta w lewym górnym rogu, a następnie przejdź do portfela. Kliknij „Kopia zapasowa”, aby utworzyć kopię zapasową pliku portfela, i możesz zaszyfrować plik portfela w „Hasło”. Teraz wystarczy zarejestrować hasło do portfela i możesz podchodzić do kupna i sprzedaży..

Jak dokonać wpłaty / wypłaty w Bitsquare

Musisz zdeponować środki na swoim koncie, aby móc korzystać z wymiany Bitsquare. Aby to zrobić, kliknij „Fundusze” w górnym menu, a zobaczysz adres Bitcoin, na który możesz wysłać fundusze. Nawet jeśli chcesz kupić BTC, musisz zdeponować BTC w celu uiszczenia opłaty i depozytu zabezpieczającego.

Nie można wpłacać depozytów w walutach obcych i innych walutach. Na przykład, jeśli chcesz kupić Bitcoin za USD, musisz przesłać USD ze swojego konta bezpośrednio do osoby, od której kupujesz BTC.

Jak korzystać z Bitsquare?

Gdy będziesz gotowy do zakupu i sprzedaży BTC, możesz sprawdzić bieżące rynki w sekcji „Rynek”. Tutaj dostępny jest portfel zamówień, a także spready i transakcje. Jeśli chcesz wymienić Bitcoin, kliknij „Sprzedaj BTC” lub „Kup BTC” zgodnie z tym, co chcesz zrobić.

Proces jest taki sam podczas tworzenia zamówienia. Jednak będziesz potrzebować ustalić więcej szczegółów, takich jak cena, maksymalna i minimalna kwota do sprzedaży.

Czy Bitsquare to dobry wybór?

Bitsquare W przeciwieństwie do zwykłych witryn handlowych stosuje inną ideologię, w której decentralizacja jest królem, co oznacza że Twoja tożsamość jest bezpieczna i że każda transakcja jest zabezpieczona. Trzeba również utworzyć ofertę, która będzie widoczna wszystkim, którzy z łatwością mogą przyjąć zamówienie. Handel rozpocznie się, gdy oferta zostanie zaakceptowana. Zarówno kupujący jak i sprzedający muszą wpłacić depozyt w wysokości 0,1 BTC . Depozyt ten jest wykorzystywany jako zabezpieczenie. Gdy transakcja się rozpocznie, Bitcoiny, które zostaną sprzedane, oraz obie opłaty za udział (0,1 BTC) zostanie umieszczony w portfelu Multisig 2-out-3. Trzema posiadaczami są kupujący, sprzedający i losowo wybrany arbiter. Ważne jest, aby pamiętać, że BTC są zablokowane w 2-out-3 Multisig, a waluta FIAT jest bezpośrednio przenoszona z jednego tradera na drugiego. Kiedy ta konfiguracja różni się od regularnych witryn handlowych, osoba trzecia musi wkroczyć i upewnić się, że umowa pójdzie prawidłowo.

Wybierając arbitra do transakcji, bardzo ważne jest również, aby wybrać swój język. Jeśli to zrobisz, nie będzie żadnych barier językowych dla obu stron, co zmaksymalizuje sukces wymiany. Po utworzeniu oferty osoba, która utworzyła ofertę, będzie musiała uiścić opłatę transakcyjną lub opłatę za utworzenie dla wybranego arbitra. Proces selekcji jest zautomatyzowany.

Opłatami, które obciążają sprzedającego i kupującego są dla arbitrów. Opłaty są zawsze ustalone na 0,001 BTC (0,1 % maks. wolumenu obrotu, który wynosi 1 BTC). Jest to dla nich biernym dochodem. Nawet jeśli nie będzie sporów, Arbitraż nadal będzie dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ponieważ będzie miał wystarczającą motywację, aby pozostać czujnym. Arbiter –  Zainteresowani kandydaci muszą uiścić opłatę w wysokości 2 BTC, a kwota ta jest zwracana do arbitrów w dniu zrzeczenia się przez arbitra stanowiska.

Zalety giełdy kryptowalut Bitsquare

Wymiana Bitsquare pozwala sprzedawać i kupować krypto takie jak USD, EUR, BHD, YEN i wiele innych. Istnieje również wiele altcoinów takich jak: BTC – BitcoinZEC – ZcashETC – Ether ClassicETH – EtherDNET – DarkNetLTC – LitecoinDOGE – DogecoinXZC – ZcoinGBYTE.  

Żadne zhakowaniai nie zostały zgłoszone ze względu na sposób zaprojektowania systemu. Większość skarg pochodzi od osób, które nie znają zdecentralizowanej platformy. Bitsquare jest wymianą P2P, która przełamuje konwencjonalną wymianę i ułatwia zarządzanie kryptowalutami i walutami FIAT. Nie wymaga to Twojej weryfikacji przez centralny organ, nie posiada środków w scentralizowanej lokalizacji i nie zatrzymuje się na żadnych danych. Wszystkie fundusze, informacje o transakcjach i dane prywatne są przechowywane w Twoim lokalnym systemie.

Giełda Binance

Binance król giełdy kryptowalut – jest jedną z najlepszych opcji.giełdy krytowalut

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym traderem, czy dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami, Binance oferuje szeroką gamę narzędzi do obsługi aktywów. Bezpośrednie kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pośrednictwem giełdy Binance jest dziecinnie proste. A dodatkowe funkcje sprawiają, że platforma może również obsługiwać złożone operacje handlowe.

Binance Obsługiwane kryptowaluty:

Kryptowaluty BTC, XRP, USDT, ETH, NEB, XVG, TRX, NEBL, ETH, NEO, FUN, ETC, BCC, POE, DASH, ELF, ICX, BNB, ZRX, APPC i 80 innych

Metody depozytowe –  Kryptowaluta

Opłata transakcyjna –  0,1%

Opłaty depozytowe –  Brak

Opłaty za wypłatę –  różnią się

Giełdy Kryptowalut – Czym jest Binance?

Binance to chińska giełda kryptowalutowa, która zapewnia użytkownikom dostęp do solidnego zestawu narzędzi transakcyjnych, wykresów i zabezpieczeń. Po udanej pierwszej ofercie (ICO) Binance rozpoczął handel w lipcu 2017 r.

Oferując zarówno podstawowe, jak i zaawansowane interfejsy wymiany, Binance ułatwia początkującym użytkownikom proste wykonywanie transakcji i zapewnia profesjonalnym handlowcom dostęp do bardziej złożonych opcji, takich jak handel marżą.

Kompatybilny z:

iOS

Android

HTML5

WeChat

PC

Jak kupić Bitcoina na Binance?

Ile kosztuje korzystanie z giełdy Binance?

Pobieranie aplikacji mobilnej Binance lub tworzenie konta online jest bezpłatne. Wpłacanie depozytów do Binance w dowolnej obsługiwanej walucie również jest bezpłatne. Za wypłatę środków z Binance możesz ponieść opłatę, chociaż opłaty różnią się w zależności od waluty.

Podczas działania na Binance, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 0,1% od każdej transakcji. Binance wydał własny token, BNB, który może być wykorzystany do pokrycia wszelkich opłat za wymianę. Korzystanie z tokenu BNB zmniejsza opłaty transakcyjne od transakcji o określoną kwotę: 50% w pierwszym roku, 25% w drugim roku i tak dalej. Ponieważ żeton BNB można wymieniać na giełdzie, jego wartość zmienia się.

Aby kupić bitcoin lub inną krypto walutę za dolary amerykańskie, euro lub inną walutę, musisz udać się gdzie indziej.

Istnieje wiele giełd, które dopuszczają transakcje typu z waluty rzeczywistej na krypto, ale Binance ogłosił, że nie planuje włączać obsługi transakcji typu „fiat”.

Jak zrobić wymianę w Binance?

Możesz wyświetlać rynki w Binance bez rejestracji konta, ale aby dokonać transakcji, musisz się zarejestrować i zalogować.

Po prostu wybierz „Zarejestruj się” na głównej stronie i wykonaj czynności, aby utworzyć nowe konto. Najprawdopodobniej będziesz musiał zweryfikować swój adres e-mail, aby aktywować swoje konto.

Po potwierdzeniu konta możesz zalogować się do Binance za pomocą swojego adresu e-mail / ID użytkownika i hasła. Aby uniknąć ataków phishingowych, upewnij się, że adres URL jest poprawny i używa protokołu https.

Aby wpłacić środki na swoje konto, przejdź do zakładki „Fundusze” i wybierz „Depozyty / Wypłaty”. Stamtąd zobaczysz listę obsługiwanych walut. Znajdź walutę, którą chcesz wpłacić i kliknij przycisk „Depozyt”. Zostanie wyświetlony adres depozytu dla wybranej waluty. Możesz skopiować kod alfanumeryczny lub użyć dostarczonego kodu QR. To jest adres, na który musisz przesłać fundusze.

Niezależnie od tego, czy utrzymujesz środki na innej giełdzie, czy na portfelu innej firmy, po prostu wyślij fundusze na adres depozytu Binance, wklejając kod lub QR.

Po potwierdzeniu transakcji przetwarzanie zajmuje zwykle kilka minut. Rejestr transferu może nie być widoczny od razu w dostępnym saldzie Rozliczenie. Gdy transakcja jest w trakcie potwierdzania, może pojawić się w zakładce „In Order”.

Kiedy środki pojawią się w zakładce „Dostępne saldo”, możesz przystąpić do handlu. Aby dokonać transakcji, przejdź do zakładki „Exchange” i wybierz Basic lub Advanced. Dla nowych użytkowników widok „Podstawowy” może być łatwiejszy w nawigacji.

Wybierz transakcję, którą chcesz utworzyć z karty transakcji. Jeśli zdeponowałeś bitcoin na koncie, będziesz miał możliwość kupienia wielu różnych krypto za bitcoiny.

Token BNB Binance

Jeśli chcesz skorzystać z tokena BNB w celu obniżenia opłat za transakcje Binance, możesz kupić BNB za bitcoina lub Ethereum. Po wybraniu pożądanej transakcji, po prostu wprowadź żądaną kwotę waluty, którą chcesz kupić i ustawić cene, którą chcesz za to zapłacić. Po potwierdzeniu szczegółów kliknij przycisk „Kup”, aby ukończyć transakcję. Gdy kupisz nową walutę w Binance, Twoje środki pojawią się w wyznaczonym portfelu tej waluty w obszarze „Fundusze” Twojego konta.

Aby wypłacić środki z Binance, konieczne może być podjęcie dalszych kroków w celu weryfikacji konta.

Jak bezpieczny jest Binance?

Architektura platformy Binance obejmuje ISO / ICO_27001: 2013 i protokoły bezpieczeństwa CCSS. W celu zabezpieczenia konta Binance oferuje uwierzytelnianie 2-czynnikowe SMS i Google Authenticator w celu weryfikacji wypłat i modyfikacji zabezpieczeń. Aby zweryfikować konto, użytkownicy muszą aktywować jedną z tych funkcji. Jednak w przypadku uwierzytelniania SMS 2-czynnikowego obsługiwane są tylko chińskie numery telefonów.

Polityka prywatności Binance stwierdza, że ​​centrala zbiera informacje o użytkowniku, takie jak adresy IP, i przechowuje dane na swoich serwerach. Użytkownicy zainteresowani prywatnością mogą chcieć w całości przejrzeć szczegóły Polityki prywatności Binance, klikając zakładkę „Prywatność” na głównej stronie Binance.

Gdzie mogę pobrać aplikację Binance?

Możesz odwiedzić Binance w sieci i uzyskać dostęp do platformy transakcyjnej bezpośrednio przez przeglądarkę. Aby móc dokonywać transakcji, musisz zarejestrować nowe konto. Za pomocą telefonu komórkowego możesz bezpłatnie pobrać aplikację Binance ze sklepu iOS lub Google Play.

Zalety Binance

Zaawansowane wykresy na blisko 100 kryptowaluty

Obsługa wielu języków

Wysoka płynność

Programy nagród i korzyści dla społeczności

Wady Binance

Niektórzy użytkownicy zgłosili trudności z wersją Androida aplikacji mobilnej.

Niektórzy użytkownicy zgłaszali opóźnienia przy wycofywaniu niektórych monet z Binance Ponieważ jest to nowa platforma, trudno jest ocenić jej długoterminową rentowność.

Obecnie tylko chińskie numery telefonów są obsługiwane dla uwierzytelniania SMS 2-czynnikowego.

Jako jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na całym świecie, oferują imponującą ofertę wraz z wyjątkowo niską opłatą transakcyjną. Chociaż platforma Binance jest młodym graczem na rynku, szybko się rozwija i posiada ogromny wybór altcoin z parami Bitcoin, Ethereum i Tether.

Załóż darmowe konto

giełdy kryptowalut

Odbierz darmowe 10$ w bitcoinach za rejestracje przez ten link:

Załóż darmowe konto

giełda kryptowalut

Giełda CoinDeal wchodzi na rynek w USA!!!
Niedawno było słychać o tym że giełda Binance przestaje świadczyć swoje usługi właśnie dla klientów w USA ponieważ nie spełniała wymogów tamtejszego prawa.
Według CoinMarketCap giełda zajmuję 80 miejsce pod względem wolumenu i  będzie pięła się w górę. dzięki czemu będzie też rosła wartość ich Tokena CDT więc jeśli jeszcze ktoś go nie posiada to zachęcam do założenia oraz zweryfikowania konta ponieważ jest to jedyny sposób na jego otrzymanie
rippleZałóż darmowe konto

Więcej na temat giełdy Coindeal na Business Insider: