Twoje dane mogą nie być tak bezpieczne, jak mogłoby się wydawać. Cyfrowy nadzór jest nową rzeczywistością współczesnego świata. Złośliwe wirusy, takie jak Pegasus iOS i oprogramowanie szpiegujące dla Androida, przeglądają prywatne dane innych osób bez żadnych problemów. Ochrona telefonów komórkowych przed takim oprogramowaniem jest równie ważna, jak usuwanie tych które mogą już być w naszym domu.

iOS nie jest tak bezpieczny, jak myślisz

Zwykle użytkownicy iPada i iPhone’a od Apple mają wrażenie, że są bezpieczni przed cyberatakami. Mają wrażenie, że nie ma złośliwego oprogramowania dla systemu iOS. Sama firma opiera się na swojej reputacji, że jest wolna od wszelkiego rodzaju zagrożeń cyberbezpieczeństwa. Ale najwyraźniej istnieje złośliwe oprogramowanie, które może wpływać nawet na iOS i użytkowników Androida. Badania wykazały, że istnieje grupa NSO z siedzibą w Izraelu, która bierze udział w korzystaniu z programów szpiegujących.

Ta grupa używa oprogramowania szpiegującego do szpiegowania ludzi w 45 krajach na świecie. To nowe oprogramowanie szpiegujące zostało nazwane jako Pegasus, które jest sprzedawane zarówno prywatnym firmom, jak i agencjom rządowym. Obie te instytucje używają oprogramowania do legalnego przechwytywania życia innych ludzi. Dlatego stało się ważne i konieczne, aby zachować wiarygodne oprogramowanie zabezpieczające i chronić iPhone’a przed oprogramowaniem szpiegującym Pegasus iOS i Android.

Jak zabezpieczyć urządzenie przed Pegasusem

Istnieje kilka sposobów zabezpieczenia urządzenia przed Pegazem, zaczynając od opracowania dobrych praktyk technologicznych.

  1. Zawsze aktualizuj system operacyjny do najnowszej wersji. Apple i Google regularnie publikują aktualizacje, które zawierają poprawki bezpieczeństwa dla luk w zabezpieczeniach i złośliwego oprogramowania. Zarówno Apple, jak i Google wydały poprawki dla Pegasus. Apple wydało łataną wersję systemu iOS (począwszy od iOS 9.3.5), a Google wprowadziło specjalne elementy kontrolne, aby złagodzić Pegasus w większości systemów operacyjnych Android (od kwietnia 2017 r.).
  2. Oprogramowanie szpiegujące Pegasus (a także wszelkiego rodzaju inne złośliwe oprogramowanie) infiltruje telefony poprzez kliknięcie linku w wiadomości tekstowej, wiadomości e-mail, postu na Twitterze lub w inny sposób. Po otrzymaniu wiadomości z linkiem upewnij się, że znasz osobę wysyłającą link, i sprawdź, czy wiadomość wraz z linkiem pochodzi od osoby, która Twoim zdaniem ją wysłała. Zauważ, że zdeterminowany napastnik bardzo ostrożnie przygotuje wiadomość, aby wyglądała, jakby pochodziła od kogoś, kogo znasz, i będzie dotyczył interesującego Cię tematu!
  3. Podczas gdy dwie pierwsze zalecane praktyki powinny chronić Cię przed Pegasusem (przynajmniej do czasu wydania następnej wersji), bardzo ważne jest utrzymanie bezpiecznej komunikacji, w tym połączeń i wiadomości, które nie są podatne na Pegasus i inne złośliwe oprogramowanie. Bezpieczne połączenia i wiadomości zapewnią bezpieczną komunikację, nawet gdy oprogramowanie szpiegujące przeniknie do twojego telefonu i będziesz „pod obserwacją mobilną”.

    Bezpieczne połączenia i wiadomości w przypadku, gdy jesteś ofiarą oprogramowania szpiegującego Pegasus

    TrustCall zapewnia bezpieczne połączenia i wiadomości; zapewniając, że tylko inicjator i odbiorca mogą słuchać rozmowy lub czytać wiadomość tekstową. KoolSpan współpracuje z Trustonic, aby umożliwić TrustCall automatyczne wykrywanie łamania lub rootowania urządzenia (w przypadku Pegasus lub innego złośliwego oprogramowania), aw przypadku jailbreaka wyłącza TrustCall, informując zarówno użytkownika, jak i administratora TrustCall. Zapewni to pełną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, w tym Pegasus. Integracja jest obecnie w fazie rozwoju i będzie dostępna w nadchodzących wersjach TrustCall.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Przeczytaj poprzedni wpis:
maty gumowe
Ekologiczne maty gumowe jako innowacyjne produkty

Zamknij