Lato każdemu z nas kojarzy się z wakacjami i błogim relaksem. Mimo że to właśnie lipiec i sierpień są najbardziej pożądanym czasem na urlop, nie wszyscy mają możliwość odpoczywać właśnie podczas letnich miesięcy. Część osób, z różnych względów, zmuszona jest zaplanować swój czas wolny poza sezonem.

Takie rozwiązanie wcale nie musi oznaczać zmarnowanych wakacji, a wręcz przeciwnie, posiada wiele korzyści.

Na ostatnią chwilę

Urlop spędzany jesienią to przede wszystkim rozwiązanie atrakcyjne ze względów finansowych. Wiele biur podróży, chcąc sprzedać jak najwięcej wycieczek, obniża wtedy ceny wczasów zagranicznych. Jeśli więc nasze wakacje przypadają we wrześniu lub październiku dostajemy możliwość zaoszczędzenia pieniędzy lub wybrania się na atrakcyjniejszą wycieczkę, niż ta, na którą moglibyśmy pozwolić sobie podczas sezonu letniego.

Zobacz: Urlopowy survival >>

Gdy miną wakacyjne miesiące ceny obniżają nie tylko biura podróży, ale także osoby prywatne wynajmujące pokoje i kwatery. Dzięki temu bez problemu przedłużymy swój urlop nad morzem czy polskich górach, które jesienią są najpiękniejsze.

Bez tłumów

Zaplanowanie urlopu na jesień to także doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Wakacje to czas, gdy na plażach, górskich szlakach czy kurortach panuje wieczny hałas i zgiełk, a wszelkie atrakcje turystyczne są masowo oblegane przez odwiedzających. Jeśli więc chcemy uniknąć pięciogodzinnego czekania na wjazd na Kasprowy Wierch, jesienny urlop będzie idealnym pomysłem.

Zobacz: Przerwane wakacje >>

Jeżeli zdecydujemy się spędzić nasz wolny czas nad polskim morzem, na pewno nie będziemy zażywać długich kąpieli słonecznych, ale przy ładnej pogodzie bez problemu wybierzemy się na długi i relaksujący spacer po plaży.

Sprzyjający klimat

Jeżeli planujemy spędzać swoje wakacje w ciepłych krajach, również korzystniej będzie pojechać tam jesienią i to nie tylko ze względów finansowych. Latem temperatura w takich miejscach przekracza zwykle 40oC i może być niebezpieczna dla zdrowia, szczególnie dla dzieci i osób starszych. Jesienią wciąż jest ciepło, ale pogoda staje się o wiele przyjemniejsza.

Wczasy zagraniczne, na które wybierzemy się jesienią mają więc co najmniej trzy zalety: lepszą pogodę, brak tłumów w kurortach oraz niską cenę.

Stan umysłu

Atuty jesiennego urlopu to nie tylko oszczędność pieniędzy i spokój wynikający z niższej liczby turystów. Psychologowie twierdzą, że to właśnie okres przesilenia jest czasem, gdy najbardziej potrzebujemy odpoczynku. Dni zaczynają być wtedy krótsze, chłodniejsze i deszczowe. Wszystko to powoduje, że czujemy się o wiele bardziej zmęczeni niż w lecie, gdy z powodu warunków zewnętrznych mamy najwięcej energii do pracy.

Zobacz: Porządki przed urlopem >>

Może więc warto wybrać się na urlop jesienią, aby nabrać sił na przetrwanie długich zimowych miesięcy?

~KB

_________

Źródło. Tropiciele.pl

 

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x