Kryptowaluta Ripple 2019 – wszystko co musisz wiedzieć o Ripple

Rokowania Ripple 2019

Co to jest Ripple 2019 ? Technicznie rzecz biorąc, czy Ripple jest kryptowalutą jak Bitcoin? Krótka odpowiedź brzmi prawdopodobnie „nie”, ale nie oznacza to, że często nie trafia ona do tej samej kategorii.

Co to jest Ripple?

Pierwotnie wydany w 2012 roku jako kolejna iteracja Ripplepay, Ripple to system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym (RTGS), sieć wymiany walut i przekazów pieniężnych. Korzystając z wspólnej księgi zarządzanej przez sieć niezależnie sprawdzających się serwerów, które stale porównują rekordy transakcji, Ripple nie opiera się na intensywnym obciążeniu energetycznym i obliczeniowym dowodu pracy używanego przez Bitcoin. Ripple opiera się na wspólnej publicznej bazie danych, która wykorzystuje proces konsensusu między tymi serwerami walidującymi, aby zapewnić integralność. Te serwery walidujące mogą należeć do każdego, od osób fizycznych po banki.

Protokół Ripple 2019 (token reprezentowany jako XRP) ma na celu umożliwienie natychmiastowego i bezpośredniego transferu pieniędzy między dwiema stronami. Każdy rodzaj waluty może być wymieniany, od waluty płatnej na złotą, a nawet na mile lotnicze. Twierdzą, że unikają opłat i czasów oczekiwania tradycyjnych transakcji bankowych, a nawet kryptowalutowych za pośrednictwem giełd.

Co to jest XRP i do czego służy?

Jako technologia platforma Ripple może mieć realną wartość i prawdziwą historię, która potwierdza jej twierdzenia dotyczące jej skuteczności. Jednak sam token XRP wydaje się mieć pomijalne przypadki użycia. Faktem jest, że Ripple planował ją wycofać – przynajmniej do czasu, gdy zainteresowanie 2016 r. Pojawi się w kryptowalutach. Niemniej, jak zauważyła dziś CNBC, jeśli Ripple osiągnie 6,57 USD, jego kapitalizacja rynkowa będzie większa niż Bitcoina.

Jest 100 miliardów tokenów XRP, które zostały wydane przez firmę Ripple. W tej chwili firma obiecuje, że jest to całkowita liczba XRP, jaka kiedykolwiek będzie (choć technicznie, nic nie powstrzyma ich przed wydaniem większej liczby tokenów w przyszłości). Konstrukcja typu hub-and-spoke firmy Ripple pozycjonuje XRP w środku jako narzędzie zamienne z dowolną walutą lub zasobem cyfrowym, takie jak częste mile ulotek. Ripple może rozliczyć płatność w 3,5 sekundy za pośrednictwem XRP i udostępnić ją. Korzystanie z XRP jest całkowicie niezależne od sieci Ripple w ogóle; to znaczy, że banki nie potrzebują XRP, aby przelać pieniądze, euro itp., co wielu inwestorów może utracić, kupując token.

Czym jest propozycja wartości Ripple 2019?

Wartością jest tutaj sama sieć Ripple i jej zdolność do szybkiego przenoszenia zasobów dookoła świata, a nie do tokena XRP.

Banki są w stanie używać oprogramowania Ripple do przesuwania pieniędzy między różnymi walutami. Obecnie jest to zwykle realizowane przy użyciu SWIFT, systemu, który jest uciążliwy i opiera się na bankach posiadających oddzielne konta w każdym kraju, w którym pracuje. Ripple twierdzi, że zarejestrowało ponad 100 banków (w porównaniu do 11 000 instytucji finansowych SWIFT), w tym American Express .Słowa ostrożności
Wiele atramentu zostało również użyte do krytykowania Ripple. Skarga Bitcoina i innych entuzjastów blockchainu polega na tym, że scentralizowana kontrola Ripple’a jest wprost sprzeczna z ideałami i zaletami zdecentralizowanych bloków kodu, takich jak Bitcoin.

Ripple utrzymuje również zaufaną Unikalną listę węzłów (UNL), która ma chronić przed potencjalnie złośliwymi lub niebezpiecznymi serwerami sprawdzania poprawności. To UNL kontroluje zasady sieci, przedstawiając zagadkę: Z jednej strony chroni przed problematycznymi weryfikatorami, ale teoretycznie organ regulacyjny lub rząd może wejść i wymusić zmianę, która niekoniecznie jest pożądana lub jest wręcz inwazyjny. Co więcej, ze względu na naruszenie i grzywnę FinCEN w 2013 roku, firma Ripple zaktualizowała swoje zasady i rozpoznaje i rekomenduje bramy zgodne z przepisami finansowymi.

Reporter z New York Times, Nathaniel Popper, skomentował na Twitterze, że jeszcze nie znalazł banku, który w znaczący sposób przewiduje użycie znacznika XRP. Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, zaprzeczył twierdzeniom Poppera stwierdzającym: „W ciągu ostatnich kilku miesięcy rozmawiałem z bankami ACTUAL i dostawcami płatności. W istocie planują wykorzystać xRapid (nasz produkt płynnościowy XRP) w poważny sposób. „Jednak, jak zauważa Popper, nawet banki, z którymi skontaktował się w sugestii Ripple’a, nie były przekonujące w swoich planach wdrożenia Ripple w najbliższym czasie.

Według Financial Times, spośród 18 banków i firm świadczących usługi finansowe, które są publicznie powiązane z Ripple, większość z nich stwierdziła, że ​​”jeszcze nie wyszła poza testowanie”, a kilka z nich przeniosło się do korzystania z systemów Ripple’a „do przenoszenia prawdziwych pieniędzy”. Jednak żadna z 16 firm, które odpowiedziały, nie użyła tokena XRP.

Co to jest RippleNet?

RippleNet to sieć instytucjonalnych dostawców usług płatniczych, takich jak banki i firmy świadczące usługi pieniężne, które korzystają z rozwiązań opracowanych przez Ripple, aby zapewnić bezstratne doświadczenie przesyłania pieniędzy na całym świecie.

Podajmy przykład: Po pierwsze, Pan Jones mieszka w Nowym Jorku i ma pudełko czekoladowe, którego nie potrzebuje. Jest bardzo zainteresowany oglądaniem meczu baseballowego, ale nie ma biletu. Po drugie, Pani Smith mieszka w Los Angeles i ma rzadki znaczek, który chciałaby rozdać za czekoladowe pudełko. Wreszcie, mamy pana Brown’a, który mieszka na Alasce i szuka bardzo rzadkiego znaczka, a on jest biletem na mecz baseballowy w Nowym Jorku.

W naszym obecnym systemie ludzie ci prawdopodobnie nigdy się nie odnajdą i pozostaną przy swoich „nieocenionych” kosztownościach.

Ale w świecie Ripple mogliby powiedzieć: „Hej, mam czekoladę, chcę baseball”, a system będzie szukał najkrótszej i najtańszej kombinacji, aby to się stało.

Kto stoi za Ripple 2019?

Firma budująca protokół Ripple, OpenCoin, była współzałożycielem CEO Chrisa Larsena i CTO Jed McCaleb. McCaleb jest dobrze ugruntowany w cyfrowej walucie, pochodzącej z Mt. Gox, który obecnie obsługuje większość światowych transakcji bitcoinowych. Larsen wcześniej był współzałożycielem i kierował internetową firmą finansową E-Loan. Inni programiści z zespołu Ripple mają również zaplecze bitcoinowe.

Ostatnio OpenCoin odebrał rundę finansowania od Andreessen Horowitz, FF Angel IV, Lightspeed Venture Partners, Vast Ventures i Bitcoin Opportunity Fund.

(Uwaga: OpenCoin nie należy mylić z OpenCoin.org, który opracowuje otwartą wersję elektronicznego systemu kasowego opracowanego przez Davida Chauma).

Jakie są zalety usługi Ripple?

– Ripple jest oryginalnie zaprojektowany jako system płatności codziennych, więc jest o wiele bezpieczniejszy niż Bitcoin. W rezultacie transakcje są znacznie szybsze i tańsze.

– Ripple rozpoczął działalność jako oficjalna organizacja, ponieważ jej głównym celem jest wykorzystywanie przez banki. Więc nie jest przedmiotem wielu kontroli regulacji, jak wiele innych kryptowalut.

– Ripple może być wymieniany na dowolną walutę lub wartościowy (jak złoto) z jednolitą minimalną prowizją.

Które banki obsługują usługę Ripple
Santander

Axis Bank

Tak, bank

Westpac

Kredyt Unii

NBAD

UBS

Czy Ripple to dobra inwestycja?

Zastrzeżenie: nie ma czegoś takiego jak 100% bezpiecznej inwestycji, a każda decyzja wiąże się z ryzykiem. W każdym razie decyzja należy do Ciebie. Poniżej przedstawiamy kilka zalet i wad, które mogą Ci pomóc.

Zalety:

Jak podkreślono powyżej, Ripple jest oficjalną organizacją z zaufaniem wielu banków – nie jest to kolejny startup Blockchain od firmy noname.

Bez inflacji. Wszystkie tokeny są początkowo wydobywane i już istnieją.

Im więcej banków używa go jako platformy transakcyjnej, tym wyższa wartość XRP. Jeśli któregoś dnia wszystkie banki zdecydują się rozpocząć korzystanie z niego jako zunifikowanej waluty bankowej, zamiast przetworzyć zbędne wymiany walut – to przyniesie to fortunę wszystkim wczesnym ptakom, które zainwestowały w Ripple.

Cons:

Jest wysoce scentralizowany. Cała idea krypto-waluty polega na uniknięciu scentralizowanej kontroli. Ponieważ tokeny są już wydobywane, programiści Ripple mogą zdecydować, kiedy i ile wydać lub nie wydać. Tak więc jest to po prostu jak inwestowanie w banku.

Oprócz centralizacji, dziś jest to prawie monopol, ponieważ Ripple Labs posiada 61 procent monet.

Jest to open source – bardzo inteligentne, ale mimo tego, że kod jest dostępny, istnieje duża szansa, że ​​wiele osób spróbuje go zhackować. Niektóre z nich mogą nawet odnieść sukces.

W jaki sposób Ripple będzie korzystał z użytkowników bitcoinów?
Oprócz zapewnienia Bitcoinowi większej ilości sposobów łączenia się z tymi, którzy używają innych form waluty, Ripple obiecuje przyspieszone transakcje i większą stabilność. Jako sieć rozproszona, Ripple nie zależy od pojedynczej firmy do zarządzania i zabezpieczania bazy danych transakcji. W związku z tym nie ma czekania na potwierdzenia blokowe, a potwierdzenia transakcji mogą szybko przejść przez sieć.

Kolejną zaletą korzystania z peer-to-peer jest brak „centralnego celu lub punktu awarii w systemie”, zauważa Ripple.

Do czego służy Ripple

Niska prowizja wymiany walut. Istnieje wiele walut, które nie mogą być bezpośrednio nawzajem przekształcane. Dlatego banki muszą używać dolara amerykańskiego jako mediatora. Jest więc podwójna prowizja: przeliczanie waluty A na USD i USD na walutę B. Ripple 2019  jest także pośrednikiem, ale znacznie tańszym niż USD.

Szybkie transakcje międzynarodowe. Średni czas transakcji to 4 sekundy. Porównaj to z godziną lub więcej dla Bitcoin i kilka dni dla systemów bankowych.

Ekosystem płatności. Użytkownik może w zasadzie wystawić własną walutę na szybką i tanią transakcję. Można na przykład utworzyć walutę, którą można kupić i zobaczyć winylowe roczniki lub figurki między kolekcjonerami.

Ile będzie Ripple?

Firma planuje ostatecznie stworzyć 100 miliardów fal. Połowa z nich ma zostać wydana do obiegu, a firma planuje zatrzymać drugą połowę.

Dlaczego Ripple jest opisany jako wolny od prowizji?

Ripple 2019  nie pobiera opłat transakcyjnych w taki sam sposób jak PayPal, banki i karty kredytowe. Jednak zajmuje ona „niewielką część tętnienia (równowartość ~ 1 / 1000th centa)” z każdej transakcji. Kwota ta zostaje raczej zniszczona niż zatrzymana. Odliczenie ma na celu zabezpieczenie przed zalewem systemu przez każdą osobę, która może próbować przerzucić miliony transakcji jednocześnie.

Gdzie kupić Ripple?

Ripple można kupić na giełdach:

Załóż darmowe konto

binance

Odbierz darmowe 10$ w bitcoinach za rejestracje przez ten link:

Załóż darmowe konto

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty

Giełda CoinDeal wchodzi na rynek w USA!!!
Niedawno było słychać o tym że giełda Binance przestaje świadczyć swoje usługi właśnie dla klientów w USA ponieważ nie spełniała wymogów tamtejszego prawa.
Według CoinMarketCap giełda zajmuję 80 miejsce pod względem wolumenu i  będzie pięła się w górę. dzięki czemu będzie też rosła wartość ich Tokena CDT więc jeśli jeszcze ktoś go nie posiada to zachęcam do założenia oraz zweryfikowania konta ponieważ jest to jedyny sposób na jego otrzymanie
rippleZałóż darmowe konto

Więcej na temat giełdy Coindeal na Business Insider: