Spółka Amber Gold poinformowała na swojej stronie internetowej o zakończeniu działalności. Jej szefostwo zapewnia, że zwróci klientom zainwestowany przez nich kapitał wraz z odsetkami.

„Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 13 sierpnia 2012 roku zapadła decyzja o likwidacji spółki pod firmą Amber Gold spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku” – można przeczytać na stronie internetowej przedsiębiorstwa.

Zamknięcie Amber Gold wiąże się z wypowiedzeniem wszystkich zawartych umów z klientami. Firma zobowiązała się do stopniowego zwrotu pieniędzy poszkodowanym osobom, a o wypłatach ma informować listownie.

Zobacz: Nowa firma Plichty >>

Amber Gold zamknęła także swoje oddziały i punkty, a pytania prosi kierować do Telefonicznego Biura Obsługi Klienta dostępnego pod numerem 58 731 50 50.

Likwidacja ma przebiegać stopniowo i polegać na sprzedaży majątku spółki w celu uregulowania wszelkich zobowiązań.

Jedna z największych polskich kancelarii prawnych Chałas i Wspólnicy zdecydowała się na złożenie zbiorowego pozwu przeciwko Amber Gold. Według niej odzyskanie pieniędzy po ogłoszeniu likwidacji firmy będzie trudniejsze, ale nie niemożliwe. Poszkodowani będą mogli zgłaszać się do kancelarii drogę telefoniczną, elektroniczną lub osobiście.

Zobacz: Dochodowa panika >>

Tymczasem, jak podaje Wirtualna Polska, Amber Gold cały czas przyjmuje lokaty. Prosi jedynie o przelewanie pieniędzy na inną posiadaną przez małżeństwo Plichtów spółkę – PST SA, która powstała 1 sierpnia 2012 roku.

~KB