Wielu trenerów rozwoju osobistego uważa, że pozytywne myślenie i stałe wizualizowanie sobie swojego celu powoduje wytworzenie wokół nas określonej aury, która przyciągnie spełnienie nawet najskrytszych marzeń. Marząc więc o nowym samochodzie wyobrażajmy sobie jak będzie wyglądał, jak wygodny będzie fotel kierowcy i co umieścimy w schowku, wówczas będziemy przygotowani do tego by łapać okazje, a świat będzie sprzyjał naszemu szczęściu. Ale co robić, gdy marzymy o wielkich pieniądzach? Amerykańska trenerka biznesmenów, guru w zakresie biznesowej etykiety, Vicky Oliver ma kilka trików, dzięki którym możemy wyglądać na milionerów, wcale nimi nie będąc… 

1. Zasada 1/3: kupuj o 1/3 mniej ubrań niż dotychczas, ale za to 3 razy droższe. Niech te, które wybierasz będą z najwyższej półki i najlepszej jakości.

2. Noś się tak, by wyglądać na osobę wyższą niż jesteś w rzeczywistości. Panie niech koniecznie postawią na wysokie obcasy – w płaskich butach wygląda się niedbale. Istotny jest też taki dobór garderoby by wysmuklić i „wyciągnąć” sylwetkę.

3. Uprawiaj ciekawy sport. Która dyscyplina kojarzy Ci się z bogaczami? Oczywiście golf i jazda konna. Te dziedziny jednak musisz sobie odpuścić – większość milionerów ma prywatne pola i stadniny. Na tych ogólnodostępnych na pewno ich nie spotkasz, a przecież chodzi również o to by obracać się w tym towarzystwie i chłonąć jego atmosferę. Prowadzi to do wielu ciekawych znajomości. Znajdź więc sport, który są zmuszeni uprawiać wraz z innymi, na przykład narciarstwo lub żeglarstwo. Póki co, niezależnie od ilości posiadanych pieniędzy, nikt nie wykupił gór czy mórz.

4. Wysypiaj się. Kiedy dobrze wypoczniemy nie tylko będziemy mieli lepszy humor, ale również nasza skóra będzie wyglądała zdrowo. Po tym również poznaje się milionerów.

5. Z rozmysłem dobieraj dodatki i akcesoria. Większość ludzi sukcesu stawia na minimalistyczne i klasyczne dodatki. Uwagę zwracają eleganckie zegarki i biżuteria, ale także marka smartfona, torebki czy okularów przeciwsłonecznych.

6. Zadbaj o język. Nawet w perfekcyjnie dobranej garderobie nic nie zdziałasz kiedy zdradzą Cię regionalizmy, akcent i błędy w wymowie.

7. Ostrożnie z ubiorem. Kluczem do sukcesu jest paradoksalnie nie zwracanie na siebie uwagi. Stawiaj na klasyczne, nieprzemijające zestawy i nie szokuj metkami, zwłaszcza w miejscach gdzie obowiązuje określony dress code. Milionerzy zwykle wtapiają się w tłum.

8. Zainteresuj się sztuką. A najlepiej zacznij po prostu gromadzić obrazy lub inne dzieła. Dzięki temu przynajmniej w tym określonym wycinku staniesz się ekspertem, a to robi wrażenie.

9. Przyswój dobre maniery. Jest to zdecydowanie wyróżniający element, z korzyścią zarówno dla Ciebie jak i dla otoczenia.

10. Zaangażuj się w wolontariat. Status dobroczyńcy i społecznego działacza zawsze procentuje. Jest wiele akcji, w których możesz wziąć udział, co przy okazji może Cię szybko awansować i otworzyć drzwi do hermetycznego świata tytanów biznesu.

11. Nigdy jednak nie proś o uznanie i podziękowania. Zwłaszcza, kiedy robisz coś dla kogoś zupełnie na ochotnika.

~ DAR

Źródła: pb.pl, vickyoliver.com

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x