Jeszcze do 26 lipca można składać pomysły na biznes typu spin off/aut w Kieleckim Parku Technologicznym. Jest to nie lada wyzwanie, bo autorzy najlepszych otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 50 tysięcy złotych, które z pewnością pomogą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Na początku wystarczy pomysł, a specjaliści pomogą zamienić go w biznesplan, który oceni komisja.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów, absolwentów i pracowników naukowych.

Spin off – jest to nowe przedsiębiorstwo, które zostało założone przez pracownika instytucji naukowej lub badawczej, studenta, absolwenta uczelni bądź pracownika przedsiębiorstwa w celu komercjalizacji wiedzy, wykorzystując dostępne zasoby intelektualne organizacji macierzystej. Firmy spin off, w przeciwieństwie do firm spin out, posiadają charakter przedsięwzięć niezależnych od organizacji macierzystej.

Spin out – jest to nowe przedsiębiorstwo, które zostało założone przez pracownika instytucji naukowej lub badawczej, studenta, absolwenta uczelni bądź pracownika przedsiębiorstwa w celu komercjalizacji wiedzy, wykorzystując dostępne zasoby intelektualne i materialne organizacji macierzystej. Firmy spin out, w przeciwieństwie do firm spin off, są kapitałowo lub operacyjnie powiązane z organizacją macierzystą.

Więcej informacji o konkursie udziela Pani Małgorzata Chmielewska tel. 41 278 72 00, adres e-mail: malgorzata.chmielewska@technopark.kielce.pl. Szczegóły można również uzyskać TUTAJ.

~DAR

Źródło: technopark.kielce.pl