Grupa Allegro zaprezentowała światu kolejną aplikację mobilną – Ceneo Moda na iPada. Aplikacja pozwala na przeglądanie oraz kupowanie odzieży, obuwia oraz dodatków w sklepach internetowych w zupełnie nowy, ciekawy sposób.

Ceneo Moda to nowoczesny katalog odzieżowy, w którym można przeglądać oferty z najpopularniejszych polskich sklepów internetowych. Produkty w aplikacji podzielone są na pięć kategorii: Dla kobiety, Dla mężczyzny, Dla dzieci, Galanteria i dodatki oraz Na Okazje. Katalog ma formę wirtualnej książki, w której każdy produkt to osobna strona. To zupełnie nowy sposób prezentowania ofert sklepowych w aplikacjach mobilnych. W książce tej można znaleźć niemalże 225 tysięcy produktów, głównie ubrań oraz obuwia.

Podstawę aplikacji stanowi dobra ekspozycja zdjęć odzieży, obuwia i dodatków. Dzięki temu kupujący przed podjęciem decyzji może obejrzeć i dokładnie przeanalizować walory produktu. Produkty w aplikacji można filtrować po kategorii czy kolorze. Użytkownik może również zapamiętywać wybrane produkty w „ulubionych“, aby łatwo wrócić do nich w przyszłości. Jednym kliknięciem można także przejść do właściwego sklepu internetowego w celu dokonania zakupu.

Ceneo od września 2012 roku posiada już dedykowaną aplikację na iPada. Mimo to kategorię moda postanowiono potraktować odrębnie i stworzyć dla niej coś specjalnego.
„Moda to specyficzna branża, decyzje zakupowe zapadają tutaj na innej podstawie niż np. w przypadku komputerów czy sprzętu RTV. Kupując bluzkę czy buty na obcasie uwagę zwracamy przede wszystkim na wygląd produktu. – mówi Joanna Heine, Kierownik Działu Rozwoju Produktów Ceneo.pl. – To dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie aplikacji mobilnej specjalnie dla produktów odzieżowych. Tym co wyróżnia tę aplikację jest lepsza ekspozycja produktów niż w przypadku standardowego Ceneo, oraz nowatorski sposób nawigacji po katalogu, który przegląda się jak dobre czasopismo. Kobieta poszukująca butów nie musi już biegać od sklepu do sklepu. Może swobodnie rozsiąść się w na kanapie i z pomocą naszej aplikacji przeglądać interesujące ją modele. Takie zakupy to czysta przyjemność.“ – dodaje.

Zakupy mobilne to w polskim e-commerce coraz mocniejszy trend. Z aplikacji mobilnych Ceneo korzysta obecnie prawie 340 000 kupujących. Co najważniejsze, liczba ta rośnie z miesiąca na miesiąc. Nie dziwi zatem, że przedstawiciele serwisu zapowiadają dalsze prace nad rozwojem inrastruktury mobilnej.

Aplikację można pobrać z AppStore:
KLIKNIJ TUTAJ

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x