Na rynku usług bankowych pojawiają się coraz to nowe propozycje kierowane do biznesmenów. Z tego powodu wybór odpowiedniego konta bankowego dla naszej firmy może być trudny. Aby ułatwić to zadanie stworzyliśmy ranking pięciu najlepszych kont bankowych dla przedsiębiorstw.

Korzystna opcja

Banki, projektując oferty kont firmowych, kładą nacisk przede wszystkim na niski koszt ich utrzymania. Z tego względu większość oferowanych w ich ramach usług jest darmowa.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Opłata

Wpłata gotówki

Wypłata

z obcego bankomatu

Razem

(miesięcznie)

rachunek

przelew

karta

Idea Bank

Konto „Firma to Zysk”

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

Idea Bank

Konto „Firma to Ja”

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

FM Bank

Konto na „5-tkę”

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,1%

min. 3 zł

0,00 zł

8,00 zł

Deutsche Bank

dbNET Biznes

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł*

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

Bank Millenium

Konto Biznes Trade

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

10,00 zł

* przez pierwsze 6 miesięcy

Najlepsze konta firmowe wybraliśmy na podstawie badań przeprowadzonych przez portale Forsal.pl, Bankier.pl oraz Money.pl.

Czysty Zysk

Najkorzystniejsza dla klienta okazuje się być oferta przygotowana przez Idea Bank. Używając Konta „Firma to Zysk” nie ponosimy żadnych opłat za korzystanie z rachunku. Jedyny warunek, jaki musimy spełnić, to dokonanie pięciu transakcji kartą oraz zapewnienie miesięcznych wpływów w wysokości 1000 złotych. Dodatkowo nasze środki są oprocentowane aż na 5%, a wszystkie przelewy i wypłaty z bankomatów darmowe. Według portalu Bankier.pl na prowadzeniu tego konta możemy zarobić nawet 24 złote miesięcznie.

Firma to Ja

Drugie miejsce w rankingu również przypadło bankowi Idea Bank. Klienci biznesowi doceniają również inne oferowane przez niego usługi, czego wyrazem jest wysokie miejsce we wszystkich kategoriach konkursu Złoty Bankier 2011 dotyczących ofert dla przedsiębiorstw.

Zobacz: Realna wartość e-biznesów >>

Konto „Firma to Ja” kierowane jest do małych firm. W jego przypadku także nie ponosimy żadnych kosztów prowadzenia rachunku. Aby jednak nie płacić za kartę debetową musimy z niej aktywnie korzystać. Środki na naszym koncie – w przeciwieństwie do zwycięzcy rankingu – nie są oprocentowane.

Na pięć plus

Na podium w przygotowanym przez nas zestawieniu znalazło się również konto na „5-tkę” stworzone przez FM Bank. Wprawdzie jego prowadzenie nie jest darmowe, ale środki przechowywane na rachunku są oprocentowane na 5,5%. Z tego względu wśród klientów ma opinię bardzo dobrego konta oszczędnościowego. Zajęło ono również drugie miejsce w rankingu tego typu rachunków, przygotowanym przez Money.pl. Bank wymaga jedynie, żeby saldo na zamknięcie dnia nie wynosiło mniej niż 3 tysiące złotych i nie było wyższe niż 50 tysięcy.

Niemiecka dokładność

Czwarte miejsce w rankingu przypadło Deutsche Bankowi i jego koncie dbNET Biznes. Tutaj również nie ponosimy żadnych kosztów za korzystanie z większości oferowanych w jego ramach usług. Gdy zdecydujemy się na otwarcie tego rachunku mamy możliwość bezpłatnego utworzenia konta oszczędnościowego, które jest oprocentowane 5% w skali roku.

Zobacz: NBP nie rozmienia na drobne >>

Opinie na temat tego banku są jednak podzielone. Internauci, korzystający z ich oferty dla firm, skarżą się głównie na przestarzały i nieczytelny system internetowy. Za wadę tego konta uważają także brak możliwość zrobienia przelewu w weekend. Jest on możliwy tylko teoretycznie, w praktyce pieniądze wysłane w piątek są na koncie w poniedziałek.

Wciąż niedrogo

Zestawienie zamyka Konto Biznes Trade oferowane przez Bank Millenium. Jego prowadzenie nie jest całkowicie darmowe, ale za podstawowe usługi oferowane w jego ramach nie poniesiemy żadnych kosztów. Ponadto, pomimo opłat, jest to wciąż jedno z najtańszych kont firmowych. W ofertach niektórych banków miesięczny koszt utrzymania rachunku dochodzi nawet do kilkuset złotych miesięcznie.

Coraz lepiej

Oferty rachunków bankowych kierowane do przedsiębiorców stają się coraz korzystniejsze. W porównaniu z rokiem ubiegłym średni roczny koszt prowadzenia obniżył się aż o 130 złotych. Banki wprowadziły także oprocentowanie środków, a darmowe wypłaty z bankomatów stały się standardem. Wystarczy tylko zastanowić się, w jaki sposób będziemy używać takiego konta i wybrać najlepszą dla nas propozycję.

~KB

Źródła:

www.zbp.pl | www.bankier.pl | forsal.pl | www.money.pl |

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x