Najlepsze konto dla małej firmy

Konto dla małej firmy

Jak powinno wyglądać odpowiednie konto dla małej firmy. Na rynku coraz więcej ofert kont firmowych, jak więc wybrać najlepszą opcję dla siebie i swojej firmy?

Banki na wszelkie sposoby, próbują nas zmylić, ale bądźmy czujni! Każda firma czy mniejsza czy większa potrzebuje oddzielić transakcje osobiste od transakcji biznesowych.

Konto dla małej firmy pozwolą na opłacenie pensji pracownikom, rachunków i uregulowanie wpływów i wydatków.  Tylko Ty wiesz, jakie usługi bankowe potrzebuje Twoja firma.

Od samego początku Twoja firma powinna szukać sprawdzonego i niezawodnego banku. Niezależnie od tego, czy potrzeby firmy są proste (oddzielne konto rozliczeniowe), czy złożone (linia kredytowa), znalezienie banku odpowiadającego potrzebom Twojej firmy ma kluczowe znaczenie.

Jak wybrać Konto dla firmy?

Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby firmy, ale także jej potencjalne oraz przyszłe aspiracje. Jest to szczególnie ważne, jeśli spodziewasz się uzyskać pożyczkę lub kredyt w ciągu najbliższych kilku lat. Ponieważ większość pożyczek dla małych firm pochodzi obecnie z mniejszych banków lokalnych, wskazane jest nawiązanie dobrych stosunków z bankiem, zanim Twoja firma będzie potrzebowała kapitału. .

Ale to tylko część równania. Zanim zaczniesz podejmować decyzje, pamiętaj, że wszystkie banki różnią się od siebie nieznacznie, ale zawsze. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni produkt – od stóp procentowych po inwestycje.

Konto dla małej firmy, a potrzeby firmy.

Zanim zaczniesz szukać banku, zastanów się, dlaczego potrzebujesz takiej usługi. Szukasz specjalistycznych usług, takich jak pomoc inwestycyjna lub pożyczka dla małych przedsiębiorstw?

Jeśli nie masz jeszcze doradcy finansowego, który może pomóc w inwestowaniu i zarządzaniu przepływem środków pieniężnych, warto rozważyć bank oferujący te usługi. Niektóre instytucje mogą nawet pomóc Ci zebrać informacje finansowe na temat Twojej firmy i branży. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie niezależnego doradcy finansowego, który dokładnie określi potrzeby firmy przed wyborem banku. Pamiętajmy, że to nie tylko Konto dla małej firmy, ale instytucja zajmująca się poniekąd finansami Twojej firmy.

Jeśli dopiero zaczynasz i uważasz, że potrzebujesz tylko konta kontrolnego do zarządzania przychodzącymi płatnościami od klientów, pomyśl jeszcze raz czego możesz potrzebować firma w ciągu

Konto dla małej firmy online?

Wybór odpowiedniego banku: porównanie funkcji

Gdy już wiesz, czego szukasz – Konto dla małej firmy, porównaj to, co oferują banki w Twojej okolicy i na całym świecie. Jest to stosunkowo proste. Wyszukaj banki specjalizujące się w tym, czego potrzebujesz, i zadzwoń do nich, aby uzyskać konkretne informacje, w tym dodatkowe usługi, struktury opłat i stopy procentowe. Przed rozpoczęciem spotkań z bankowcami zapoznaj się z informacjami i stwórz listę pytań i niejasności.

Jeśli nasze potrzeby bankowe zaliczają się do kategorii prostych usług związanych z kontem jako przedsiębiorca, możesz rzucić okiem na rosnący sektor banków online.

Zbliżając się do wyboru banku, zwróć szczególną uwagę na opłaty. Struktura opłat za Konto dla małej firmy może być znacząco różna – i znacznie wyższa – niż te na osobistym koncie bankowym. Niektóre banki będą również pobierać opłaty od małych firm za usługi bankowości internetowej, dlatego bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść. Pamiętaj, że jako potencjalny klient masz prawo poprosić dokładnie o to, czego potrzebujesz.

Konta dla  firmy – Wybór odpowiedniego banku

W pewnym momencie firma zacznie się rozwijać i są szanse, że będziesz potrzebował pożyczyć pieniądze. Dobra wiadomość jest taka, nadal istnieją banki, które wierzą w przedsiębiorców Badania pokazują, że małe banki częściej niż duże instytucje udzielają pożyczek przedsiębiorstwom. W rzeczywistości, chociaż małe i średnie banki kontrolują tylko 22 procent wszystkich aktywów bankowych, stanowią znaczny procent kredytów dla małych firm.

Jeśli szukasz głównie kredytodawcy, nawiązanie relacji z małym bankiem może przynieść obopólne korzyści. Powiedzmy, że powinieneś sprawdzić dokładnie oprocentowanie pożyczek przy wyborze banku. Wielkie banki są jednak bardziej zbiurokratyzowani, uzyskanie bardzo korzystnej stawki z dużego banku może być trudne.

Potrzebujesz Konto dla małej firmy, ale także baku, z którym będziesz mógł współpracować, i który będzie elastyczny. Niektórzy eksperci sądzą, że małe firmy mogą mieć wpływ na rozwiązanie kryzysu kredytowego, po prostu zmieniając przyzwyczajenia bankowe i lokując swoje pieniądze w małych bankach.

Wybór właściwego banku – informowanie

Jeśli masz bank, który działa dla Twojej firmy, nie zapominaj o poświęceniu czasu na ponowną ocenę potrzeb finansowych Twojej firmy za każdym razem, gdy Twój bank zmienia coś na temat swojej usługi – niezależnie od tego, czy podwyższa on oprocentowanie kredytu, czy też dodaje okresową opłatę finansową. Nawet jeśli obsługa klienta jest satysfakcjonująca i spójna, większość ekspertów zaleca, by co kilka lat weryfikować swoje potrzeby finansowe. Potrzeby Twojej firmy prawdopodobnie ulegną zmianie wraz z rozwojem od małej do średniej wielkości firmy, lub może przekształcić się z fizycznej witryny sklepu w sklep internetowy. Jako właściciel musisz zarówno uświadomić swój bank o zmieniających się potrzebach, jak i utrzymać firmę w instytucji finansowej, która pomoże Twojej firmie rozwijać się na każdym kroku.

Alternatywnie, jeśli podobają Ci się pewne usługi, które oferuje Twój bank, ale potrzebujesz dodatkowych usługi, możesz rozważyć prowadzenie kont w różnych bankach. Oczywiście może to wymagać bardziej intensywnych wewnętrznych systemów księgowych, więc jeśli firma staje się coraz bardziej złożona finansowo, być może nadszedł czas, aby rozważyć zatrudnienie dyrektora finansowego lub specjalisty ds. Należności.

Konto firmowe

Jeśli poważnie myślisz o prowadzeniu i rozwijaniu swojej małej firmy, powinieneś założyć konto bankowe, aby móc zacząć zarządzać swoimi finansami (i ostatecznie ubiegać się o pożyczkę dla małych przedsiębiorstw). Ale gdy zaczniesz szukać banku, z którym będziesz pracować, szybko zorientujesz się, że znalezienie odpowiedniego banku jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia: Potrzeba czegoś więcej niż tylko pukać do drzwi najbliższego banku Twojej firmy. Ale może być przytłaczające, aby przejrzeć drobny druk na stronach internetowych banków i naprawdę dowiedzieć się, czy mogą zaoferować produkty i usługi, których naprawdę potrzebuje Twoja firma. Na szczęście dla ciebie, jesteśmy tutaj, aby zrobić dla ciebie trochę ciężkiej pracy, przetrząsnęliśmy krajobraz bankowy i wybraliśmy dla Ciebie najlepszy bank biznesowy.

Najlepsze konto dla małej firmy

Nest Bank to pierwsza instytucja na polskim rynku usług finansowych, która postawiła na obsługę klientów głównie poprzez smartfony i tablety. Bank określa się jako przyjazny zarówno rodzinie jak i mikro-przedsiębiorcom.

Niskie opłaty są znakiem rozpoznawczym Nest Banku i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom konkretnej grupy klientów. Dla biznesmenów w dzisiejszych czasach najważniejszą sprawą jest możliwość swobodnego korzystania z usług bankowych wszędzie i w każdej sytuacji przy stosunkowo niskich kosztach.

Konto NestBank

Na stronie banku znajdziemy informacje:

Nest Bank to bezpieczna bankowość dla tych, dla których rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. Wierzymy, że uczciwe produkty finansowe, na których zawsze można polegać, zapewnią Państwu i Państwa bliskim spokój i poczucie bezpieczeństwa, którego każda rodzina potrzebuje, aby w pełni rozwinąć skrzydła.

W przeciwieństwie do innych, nie chcemy być tylko bankiem. Chcemy być dla Państwa realnym wsparciem w codziennym życiu, dlatego przy tworzeniu oferty bazowaliśmy na bezpośrednich rozmowach z Klientami i naszych wieloletnich doświadczeniach. Nest Bank oferuje Państwu  stabilne i godne zaufania produkty zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Zgodnie z filozofią banku bliskiego ludziom, dbamy o całodobowy dostęp do naszych usług poprzez wygodną bankowość mobilną oraz internetową, nie rezygnując przy tym z bezpośredniego kontaktu z Klientami. Aby być jeszcze bliżej Państwa spraw, otworzyliśmy już kilkaset kameralnych, sprzyjających rozmowie placówek w całej Polsce.

Konto dla małej firmy – konto biznesowe

Najlepsze konto dla małej firmyNr 1 w rankingu kont firmowych Bankier.pl 2017

Znamy potrzeby Twojej firmy, dlatego pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w biznesie.
0 zł za prowadzenie konta firmowego
0 zł za wszystkie internetowe przelewy krajowe
0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce

Konto firmowe 

Prowadzisz własną działalność gospodarczą lub spółkę i szukasz konta firmowego? W Nest Banku rozumiemy Twoje potrzeby i chętnie pomożemy Ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Dlatego oferujemy Ci bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie BIZnest Konta dla firm, dodatkowo kartę płatniczą oraz usługi, z których Twoja firma korzysta codziennie.

Bezpłatne konto firmowe

BIZnest Konto to swoboda i wygoda w jednym. Bez płacenia za to, co w każdym banku powinno być za darmo. Z naszym kontem zyskujesz:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za internetowe przelewy krajowe Elixir, w tym do ZUS i US
  • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach Euronet w Polsce
  • 0 zł za wydanie i używanie karty płatniczej
  • 0 zł za korzystanie z Bankowości Internetowej

Pamiętaj, posiadając Konto dla małej firmy i osobiste w Nest Banku masz wszystko pod ręką.Wystarczy jedno logowanie i jeden system, aby korzystać z obu rachunków – firmowego i osobistego.

PREZES NESTBANKU

Prezesem Zarządu Nestbanku jest Marek Kulczycki który jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). W latach 1971 – 1980 byl pracownikiem naukowo-dydaktycznym SGPiS. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, podręczników oraz książek o tematyce ekonomicznej i finansowej.

Jest pracownikiem Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) w Wiedniu (1980 – 1986). Następnie był dyrektorem departamentu w Ministerstwie Handlu Zagranicznego (1987 – 1991). Zajmował się współpracą gospodarczą Polski z krajami OECD i organizacjami gospodarczymi. W 1991 roku mianowany Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu.

W maju 1992 roku rozpoczął pracę w Polsko-Amerykańskim Funduszu Przedsiębiorczości, gdzie kierował programem pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw. Od 1 kwietnia 1995 r. Prezes Zarządu Pierwszego Polsko-Amerykańskiego Banku i Fortis Bank Polska S.A. Od 2002 do 2009 roku Prezes Zarządu Deutsche Bank PBC S.A. Od 2010 do 2014 członek Rady Nadzorczej tego Banku.

Jak założyć Konto dla małej firmy?

Jak założyć BIZnest Konto? Możemy je otworzyć całkowicie drogą internetową, na dwa różne sposoby. Pierwszy polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z innego konta bankowego, którego jesteśmy posiadaczem. W tym przypadku nasze konto będzie aktywne nawet w przeciągu najbliższych kilkunastu minut. Druga z dostępnych metod polega na podpisaniu umowy o prowadzenie konta, za pośrednictwem firmy kurierskiej. W tym przypadku założenie konta może potrwać trochę dłużej i najczęściej w takim przypadku konto jest aktywne po kilku dniach od momentu złożenia wniosku.

Załóż konto online

Sprawdź też:

mBank
mBiznes konto Standard
Rachunek firmowy mBiznes Konto Standard to gwarancja 0 zł za najważniejsze usługi w koncie firmowym przez 24 miesiące! 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku, 0 zł za internetowe przelewy krajowe w PLN, 0 zł za internetowe przelewy w EUR do krajów UE oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii, 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Planet Cash, Euronet, Santander Bank Polska, 0 zł za wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline i Euronetu oraz 0 zł za pierwszą kartę debetową (dotyczy kart Mastercard Debit Business i Visa Business Debit).
Link do założenia konta