Zakładając swoją firmę trzeba się orientować w wielu dziedzinach związanych stricte z działaniami związanymi z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Księgowość, podatki, ubezpieczenia, rozliczenia, umowy z pracownikami czy kontrahentami i wiele innych. Warto również pomyśleć nad bezpieczeństwem i kontrolą prowadzonego biznesu. Szczególnie gdy firma się rozrasta, wymaga powiększenia biura, wprowadzenia dodatkowych zmian czy zatrudnienia pracowników.

Jak nie stracić kontroli?

Dobry pracodawca powinien wiedzieć, co dzieje się w jego firmie. Niestety, dzisiejsze tempo prowadzenia własnej działalności, nawał obowiązków oraz częste wyjazdy sprawiają, że trudno cały czas trzymać rękę na pulsie. Doskonałym „pomocnikiem” w takiej sytuacji może się okazać monitoring wideo. Rozwiązania tego typu nie są niczym odkrywczym, aczkolwiek rozwój teleinformacji i nowych technologii sprawił, że nowoczesne systemy charakteryzuje innowacyjna funkcjonalność. – Nasi klienci najbardziej chwalą sobie możliwość zdalnego monitoringu, który umożliwia obserwację tego, co dzieje się w firmie za pośrednictwem samrtfonu czy tabletu. – tłumaczy Agnieszka Pyzik, manager i dostawca usługi zdalnego monitoringu wideo Zerkam. – Dla każdego przedsiębiorcy czas to pieniądz. Dlatego tak ważna jest łatwa i intuicyjna instalacja obsługi urządzeń. My dodatkowo położyliśmy szczególny nacisk na bezpieczeństwo systemu. Usługa Zerkam rejestruje i przechowuje nagrania na dedykowanych serwerach. Dzięki temu nawet jeśli ktoś włamie się do firmy i zniszczy kamerę, nagranie z włamania pozostanie nienaruszone. Co więcej, wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantuje fakt, że zarówno wideo na żywo, jak i nagrania są szyfrowane. – dodaje Agnieszka Pyzik.

Praca po godzinach

Monitoring jest niezastąpiony także wtedy, gdy wszyscy pracownicy opuszczą firmę. Dzięki niemu można szybko wykryć i zapobiec kosztownym w skutkach zniszczeniom – pożarom czy wyciekom niebezpiecznych substancji. Kamery odstraszają także potencjalnych złodziei, a w razie włamania nagranie może pomóc w ich ujęciu. Usługa monitoringu typu Zerkam jest również świetnym rozwiązaniem w kontekście ochrony mienia, a to ze względu na system wykrywania ruchu. – Użytkownik może w każdym momencie uzbroić kamerę, bądź też zdefiniować harmonogram czuwania kamery. W momencie wykrycia ruchu, kamera wysyła powiadomienie o alarmie w formie SMS lub wiadomości email oraz automatycznie nagrywa zdarzenie wywołujące alarm. – wyjaśnia Agnieszka Pyzik. Zdalny monitoring wideo jest doskonałym rozwiązaniem dla różnego rodzaju biznesów: od małych sklepików, poprzez fabryki, hurtownie, przedszkola, żłobki, komisy samochodowe, restauracje, puby czy centra handlowe. Wielkość biznesu, jego zasięg i ilość zatrudnianych pracowników nie ma tu większego znaczenia, gdyż na takie rozwiązanie finansowo mogą sobie pozwolić wszyscy.

Do zalet monitoringu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pozwala on nadzorować jakość wykonywania pracy oraz optymalizować wydajność pracowników. Kamery zamontowane w sklepie lub markecie pomagają wyeliminować kradzieże, albo namierzyć złoczyńcę. Właściciel może także sprawdzić czy sprzedawcy nabijają każdą transakcję na kasę fiskalną i czy z należytą dbałością obsługują klientów. Najważniejszym jednak wydaje się czynnik psychiczny, czyli poczucie bezpieczeństwa i kontroli prowadzonego biznesu. Dzięki temu możemy spokojnie wyjechać na wakacje i nie zastanawiać się, co teraz dzieje się w firmie. Wystarczy zerknąć przez telefon czy tablet i wszystko staje się jasne.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x