Czasem wydaje nam się, że już nic nas nie zaskoczy i że nie da się wymyślić czegoś zupełnie nowego – możemy się jedynie spodziewać, że już istniejące wynalazki będą stale ulepszane. Nic bardziej mylnego. Targi Consument Electronics Show co roku zaskakują. Do jakich gadżetów powinniśmy zacząć się przyzwyczajać? 

1. Telewizor z zagiętym ekranem – taki sprzęt zaprezentował Samsung. Według ich obliczeń taka technologia ma w ciągu najbliższych 2-3 lat zdominować rynek. 55 calowy telewizor z ekranem OLED daje wrażenie otoczenia obrazem widza.
2. Drukarka 3D – wyobrażacie sobie wydrukować jedzenie? Druk przestrzenny ma zrewolucjonizować przemysł i sprawić, że wytworzenie przedmiotów codziennego użytku stanie się tańsze niż w Chinach, Indiach i Meksyku. Już dziś za pomocą tego typu drukarek „drukuje się” ludzkie protezy rąk czy filiżanki do kawy.
3.  10,7 calowy tablet z… elastycznego papieru – czy takie gazety będziemy wkrótce czytać? I tutaj producenci twierdzą, że tak.
4. Elektroniczny widelec – niektórym z nas odchodzenie od kultury fast food sprawia niemało kłopotu. Jest więc i rozwiązanie – ten widelec poinformuje cię wibracjami, kiedy będziesz jeść zbyt szybko.
5. Okulary Personal 3D Viewer – Sony poszło krok dalej niż Samsung i stworzyło wirtualny hełm do oglądania telewizji i gier. Przy nich, zakrzywiony telewizor to mały pikuś.
6.  Kocie uszka Necomimi – kosztują ok. 350 zł i wyglądają jak ozdoba na włosy, wykorzystywana na balach przebierańców i wieczorach panieńskich. O co tu chodzi? Wynalazek rejestruje aktywność fal mózgowych, przetwarza ją i wyraża odpowiednim ruchem kocich uszu.
7. Poczuj to – Sensory Acumen to firma, która wprowadza właśnie na rynek technologię pozwalającą oprócz obrazu i dźwięku zafundować sobie również zapach tego, co aktualnie widzimy na ekranie. To nie byle co – technologia może bowiem pomóc w leczeniu stresu pourazowego.
8. Bezprzewodowy głośnik Sony – brakuje wam przenośnych głośników do smartfona? Zainwestujcie w wytwór Sony – gadżet jest wielkości piłki tenisowej więc na upartego zmieści się nawet w kieszeni.

~DAR

Źródła: chip.pl, technologie.newsweek.pl, gazetaprawna.pl

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x