Prokuratura w Gdańsku kilka minut po godzinie 10 postawiła zarzuty prezesowi Amber Gold. Mają one związek z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu zarządzaną przez niego firmą. Ich dokładna treść nie jest jeszcze znana.

Szef Amber Gold nie chciał odpowiadać na żadne pytania dziennikarzy. Przedstawione mu oskarżenia dotyczą poświadczenia nieprawdy oraz działalności parabankowej – udzielania kredytów. Ich szczegóły zostaną podane publicznie po przesłuchaniu Marcina P.

Zobacz: Likwidacja Amber Gold >>

Jednocześnie chwilę przed przedstawieniem prezesowi Amber Gold zarzutów, ABW ogłosiła, że w mieszkaniu Marcina P. i jego żony Katarzyny znaleziono złoto. W sumie śledczy przeszukując siedziby spółek i obiekty związane z ich działalnością odkryli kilkadziesiąt kilogramów tego kruszcu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także około 500 segregatorów, które zawierają faktury i wszelkie dane związane z działalnością firm.

Zobacz: Nowa firma Plichty >>

ABW poinformowała, że w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym spółki Amber Gold, wszystkie pokrzywdzone przez tę firmę osoby mogą zgłaszać się do Delegatur ABW na terenie całego kraju.

~KB

Źródła: Onet.pl | Wp.pl

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x