Masz ciekawy i innowacyjny pomysł na biznes?
Wiesz jak udoskonalić istniejący już na rynku produkt lub usługę?
Nie masz kapitału na start lub rozwinięcie swojego pomysłu?
Obawiasz się, że sam nie poradzisz sobie z realizacją swojego pomysłu?

Od tego jesteśmy!

Od spełniania Twoich marzeń i realizacji Twoich pomysłów.

Pomożemy Ci przebrnąć przez procedury prawne, zadbamy o Twój marketing i kontakty biznesowe, pomożemy opatentować pomysł lub stworzyć prototyp produktu. W końcu sfinansujemy Twój pomysł, a jeśli to okaże się niewystarczające – postaramy się o dodatkowy kapitał na jego rozwój.

Jak to możliwe i kim zatem jesteśmy?

Jesteśmy inkubatorem przedsiębiorczości o nazwie „Plantacja Biznesu” oferującym wsparcie doradcze oraz kapitałowe na realizację innowacyjnych przedsięwzięć w branży informatycznej, telekomunikacyjnej oraz w pozostałych branżach, w których można wykorzystać innowacyjne rozwiązania z dziedziny IT.
Naszym celem nie jest bogacenie się, a inwestowanie w najlepsze pomysły – takie, które ułatwią komunikację międzyludzką, usprawnią istniejące mechanizmy działania lub wręcz zrewolucjonizują nasz świat. Szukamy jednak przede wszystkim pomysłów, które mają szansę odnieść komercyjny sukces na rynku.

W ramach Plantacji Biznesu:

w trakcie 5 naborów, wybierzemy łącznie co najmniej 20 najlepszych pomysłów spośród wszystkich złożonych przez formularz zgłoszeniowy,
pomysłodawcy otrzymają profesjonalne wsparcie doradcze oraz eksperckie, podczas to którego pomysły będą analizowane, kalkulowane i dopracowywane. Celem tego etapu (preinkubacja pomysłu) jest stworzenie gotowego produktu lub usługi, a następnie opracowanie szczegółowego biznes planu, który poddany będzie kolejnej ocenie.
spośród opracowanych biznes planów, ostatecznie wybranych zostanie co najmniej 10 najlepszych pomysłów, których twórcy wraz z Fundacją, stworzą nową spółkę.

Co najmniej 7 z nich otrzyma następnie wsparcie kapitałowe do 800 tys. zł. (200 tys. euro).

Korzyści wynikające z udziału w Plantacji Biznesu:

– 100% finansowania pomysłu na biznes,
– pomoc profesjonalnej kadry złożonej z ekspertów oraz uznanych autorytetów,
– stała opieka mentora koordynującego proces rozwoju projektu,
– indywidualne podejście do każdego projektu,
– wspólna praca na sukces w biznesie,
– brak zabezpieczeń finansowych – kapitałem jest innowacyjny pomysł oraz zaangażowanie w projekt

Plantacja Biznesu – 100% finansowania Twojego pomysłu na biznes !!!

Plantacja Biznesu jest projektem realizowanym przez Fundację Nowe Technologie od dnia 1 sierpnia 2011 w ramach Działania 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej Osi Priorytetowej 3. Kapitał dla Innowacji Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 pod nazwą: „Wiedza i Kapitał dla Innowacji Informatycznych i Telekomunikacyjnych”.