Chyba każdy z nas usłyszał przynajmniej raz w życiu, że każdy kij ma dwa końce lub każdy medal dwie strony. Co ciekawe, zwykle ta druga strona, lub drugi koniec to ta gorsza możliwość, którą bierzemy pod uwagę. W efekcie, zamiast zmieniać negatywne przekonania na pozytywne – robimy zupełnie odwrotnie, rzucając sobie samym kłody pod nogi. I być może przysłowia są mądrością narodu, ale nie oznacza to jeszcze, że i my musimy bezrefleksyjnie stosować się do przekazywanych z pokolenia na pokolenie mitów. 

Tracę pracę

Jaka byłaby twoja pierwsza myśl kiedy zobaczyłbyś dzisiaj wypowiedzenie na swoim biurku? Większość z nas pomyśli: Boże! Rachunki! Kredyt na mieszkanie! Żona i dziecko! Witajcie wczasy pod namiotem i chlebie z najtańszym pasztetem z supermarketu! Jestem skończony!

Tymczasem, jak mawia Henry Ford (tak, tak, to ten, który założył Ford Motor Company): Niejeden przedsiębiorca dziękuje niebu za biedę, która wskazała mu, że najlepszy kapitał ma w swojej głowie. Okazuje się bowiem, że pozorną porażkę można przekuć w sukces. Na przymusowym urlopie z pewnością odzyskasz trzeźwe myślenie i szybko wpadniesz na pomysł jak możesz wykorzystać swój potencjał.

Wpadka przed spotkaniem

Masz ważne spotkanie biznesowe, ale przed wejściem na salę zahaczasz o coś, co nieoczekiwanie stanęło ci na drodze i drzesz rajstopy. Tragedia? Jeśli myślisz, że rozmówca krytycznie cię w tej sytuacji oceni to… z pewnością tak będzie. Mogłabyś jednak zacząć spotkanie od tego, że czasem warto zainwestować więcej by otrzymać produkt najwyższej jakości, gdyż niska cena może narazić nas na ryzyko takiej wpadki, jaka się właśnie tobie przytrafiła. Szczerość i dawanie przykładu przekona klienta do tego, że ty również jesteś tylko człowiekiem, który jak wszyscy popełnia czasem błędy. Doda to wiarygodności interesom, jakie będziesz prezentować.

Kiedy zamieniamy negatywne myśli na pozytywne – nadajemy biegowi życia nowy sens. Optymizm wyzwala kreatywność. Oczko w rajstopach czy rozwiązanie umowy o pracę może być zarówno paskudnym pechem jak i niewiarygodnym szczęściem, dzięki któremu odmieni się twój los, pozyskasz nowego klienta, znajdziesz lepszą pracę lub założysz własny biznes. Podążając ciągle utartymi szlakami możemy bezwiednie przegapić okazje na coś naprawdę dobrego. Kiedy los zsyła nieciekawą niespodziankę starajmy się wykorzystać ją jak najlepiej.

 DAR

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x