Na najnowszy gadżet Apple z niecierpliwością czekali fani na całym świecie. W dniu wczorajszym, na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji, firma zaprezentowała IPhone 5. Czym nowy smartphone różni się od swojego poprzednika?

Tym razem Apple postanowiło zmienić przede wszystkim wnętrze nowego sprzętu. IPhone 5 ma dwa razy szybszy procesor oraz nowy system iOS6. Dzięki wbudowaniu czujnika dotykowego w wyświetlacz, ekran ma lepszą ostrość, a nasycenie barw wzrosło o 44%. Ulepszona jest także bateria, dzięki której smartphone wytrzymuje 225 godzin w trybie czuwania, 10 godzin przy najszybszym standardzie połączenia internetowego LTE oraz prawie dwóch dobach słuchania muzyki.

Wyższy poziom zaawansowania technologicznego prezentuje także wbudowany aparat fotograficzny. Umożliwia on wykonywania zdjęć panoramicznych, ma 8Mpix i jest 40% szybszy od swojego poprzednika. IPhone 5 wyposażony został także w trzy mikrofony i pozwala na fotografowanie podczas kręcenia filmów.

Nowość Apple wykonana jest całkowicie z aluminium i szkła z czym użytkownicy smartphonów spotykają się po raz pierwszy. IPhone 5 waży jedyne 112 g, czyli o 1/5 mniej niż jego poprzednik i ma grubość 7,6 milimetra, co zapewnia mu miano najcieńszego na rynku. Duży 4 calowy ekran sprawił, że pojawił się na nim piąty rząd ikon.

Ceny IPhone 5 znane są na razie w dolarach. Za 16GB smartphone’a w dwuletnim abonamencie zapłacimy 199 dolarów, za 32 GB – 299, a 64 GB – 399. Nowy gadżet będzie dostępny w przedsprzedaży już 14 września, w sklepach pojawi się tydzień później. Do Polski trafi 28 września, a w swojej ofercie będzie miał go m.in. T-Mobile.

Po nowość zaoferowaną przez Apple z pewnością ustawią się długie kolejki wiernych klientów i stanie się ona kolejnym marketingowym sukcesem. Wśród blogerów pojawiają się jednak głosy rozczarowania IPhone 5. Według niektórych, pomimo lepszych danych technicznych, nie ma w nim niczego zaskakującego i niespodziewanego. Tym razem zabrakło magii i i charakteru, czyli tych cech, które wyróżniały Apple na tle konkurencji. Również przewaga technologiczna Apple nad innymi producentami z tej branży staje się minimalna. Czy, zgodnie z przewidywaniami Billa Whymana z firmy International Strategy&Investment, będzie to ostatni z „wielkich smartphonów”?

~KB

Źródła: komputerświat.pl | bankier.pl | polskieradio.pl | Christoper Dernbach PAP/EPA

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x