Według raportu opublikowanego przez firmę Sendlak&Sendlak najlepiej zarabiającym prezesem zarządu spółki w 2011 został szef ComArch SA. Jego wynagrodzenie przekroczyło wartość 11,8 milionów złotych.

Dzięki tak wysokim dochodom został on najlepiej zarabiającym prezesem na GPW. Na drugim miejscu uplasował się szef wrocławskiego towarzystwa ubezpieczeniowego TU Europa SA z zarobkami o wartości 8,7 milionów złotych.

Na podium znalazła się także prezes banku Pekao SA, która jednocześnie została najlepiej zarabiającą kobietą. Jej roczne wynagrodzenie wyniosło 7,6 mln zł. Miejsce w pierwszej piątce zapewnili sobie także szef TVN SA z dochodami na poziomie 7,3 mln i prezes Nordea Banku Polska SA, który w 2011 roku zarobił aż 6,8 miliona złotych.

Na wynagrodzenia nie może narzekać także wielu wiceprezesów spółek notowanych na GPW. Zastępca prezesa TVN SA zarobił 6,9 mln zł a wiceszef Banku Handlowego jedyne 200 tys. mniej. Na dalszych miejscach rankingu znalazł się wiceprezes grupy Ipopema Securities z dochodem 3,8 mln złotych oraz Banku BPH SA, którego dochód wyniósł 3,3 miliony.

~KB

_____________

Źródło: www.gazetapraca.pl