Czwarta Rewolucja Przemysłowa ze Schneider Electric

  • Fabryka Schneider Electric w Le Vaudreuil we Francji została ogłoszona jednym z najlepszych na świecie zaawansowanych zakładów przemysłowych, wyznaczających nowe trendy w sektorze.

  • Wyróżnione fabryki wykorzystują technologie Czwartej Rewolucji Przemysłowej w swojej produkcji.

  • O zajęciu zaszczytnego miejsca Schneider Electric dowiedział się 20 września br. podczas 12. dorocznego spotkania Nowych Mistrzów Światowego Forum Ekonomicznego w Tianjin w Chinach.

Fabryka wdrożyła najnowsze narzędzia cyfrowe, takie jak EcoStruxureTM Augmented Operator Advisor, które umożliwiają operatorom korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej w celu przyspieszenia pracy i konserwacji, zapewniając od 2% do 7% wzrost wydajności. Pierwsze wdrożenie programu EcoStruxureTM Resource Advisor zapewnia do 30% oszczędności energii.

Schneider Electric i rozwiązania dla inteligentnych fabryk przyszłości

Letnie Davos, czyli 12. doroczne spotkanie Nowych Mistrzów Światowego Forum Ekonomicznego, zebrało ponad 2000 liderów biznesu, decydentów politycznych i ekspertów z ponad 80 krajów. Podczas wydarzenia toczyła się dyskusja na najwyższym szczeblu na temat kształtowania innowacyjnych społeczeństw czwartej rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że ta rewolucja przemysłowa – dzięki zwiększeniu wydajności – przyniesie gospodarce światowej 3,7 mld USD.

Alain Dedieu, Senior Vice President, Strategy, Industry Business, reprezentujący Schneider Electric na sesji roboczej „Building Factories of the Future”, opowiadał o wdrażaniu innowacyjnych technologii we własnych zakładach. Zademonstrował w jaki sposób dzisiejszy skomunikowany i zdigitalizowany świat przyniósł doskonałość produktową i operacyjną. Podkreślił również, w jaki sposób praktyki Schneider Electric w zakresie globalnego łańcucha dostaw przyczyniają się do przyspieszenia rozwoju zrównoważonego i ekologicznego przemysłu.

Sieć wyznaczających trendy

Ponad 70% przedsiębiorstw inwestujących w technologie takie jak big data, sztuczna inteligencja czy druk 3D nie jest w stanie wyjść poza fazę pilotażową. Aby sprostać wyzwaniu, które stoi przed przemysłem zarówno zaawansowanych, jak i wschodzących gospodarek, Światowe Forum Ekonomiczne uruchomiło sieć „wyznaczających trendy”. W ten sposób chce utworzyć platformę edukacyjną, na której wyznaczający trendy czerpią korzyści nie tylko dla siebie, ale wspólnie właściwie dla całego ekosystemu produkcyjnego. W jego skład wchodzą duże organizacje wielonarodowe, małe i średnie przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność, rządy i środowiska akademickie.

Schneider Electric jest obecnie częścią elitarnej społeczności liderów Czwartej Rewolucji Przemysłowej, którzy zgodzili się podzielić swoją wiedzą oraz najlepszymi praktykami z przedstawicielami innych branż, obejmujących przemysł spożywczy czy elektroniczny. Pragną również poszerzać ekosystem innowacji, który dynamicznie się rozwija i przyspiesza wdrażanie inteligentnych technologii produkcji – mówi Ireneusz Martyniuk, Vice President w Industry Business Schneider Electric.

Fabryka Le Vaudreuil otrzymała już znak Vitrine Industrie du Futur (Future Industry Showcase”) od Alliance Industrie du Futur we Francji. Ta cyfrowo przekształcona fabryka została otwarta 3 kwietnia 2018 roku w obecności Sébastiena Lecornu, francuskiego sekretarza stanu i Ministra ds. Transformacji Ekologicznej i integracyjnej oraz Jean-Pascala Tricoire, Chairman & CEO w Schneider Electric.

O Schneider Electric

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle. Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.

Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną. Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x