10. grudnia br. ogłoszono laureatów konkursu Dobry Design 2014. Kapituła plebiscytu, w skład której weszło aż 120 architektów i projektantów wnętrz, spośród wielu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i produktów budowlanych zdecydowała się uhonorować te, które wyróżnia nieprzeciętna stylistyka, pomysłowy design i funkcjonalne zastosowanie. W gronie zdobywców zaszczytnego tytułu Dobry Design 2014 znalazła się również firma Dom Korkowy Sp. z o.o., marka Wicanders, nagrodzona w kategorii „ściany”, za okładzinę korkową MALTA PLATINUM.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom prestiżowego konkursu Dobry Design nastąpiło 10.12.2013 w Warszawie podczas I Forum Dobrego Designu. Zorganizowane przez inicjatora plebiscytu – magazyn Dobrze Mieszkaj – spotkanie producentów i dystrybutorów, projektantów wzornictwa oraz architektów wnętrz było doskonałą okazją, by członkowie jury w podniosłej atmosferze mogli uhonorować najciekawsze na polskim rynku produkty przeznaczone do wyposażenia wnętrz.

Szerokie spectrum oceny

Zgodnie z misją plebiscytu Dobry Design 2014 już po raz trzeci w 11 kategoriach konkursowych wyłoniono markowe produkty, które łączą w sobie wysokie walory estetyczne i funkcjonalność. Za takie właśnie rozwiązanie uznano ścianę korkową MALTA PLATINUM marki WIcanders.

„Nasze produkty tworzymy z myślą o wszystkich, którzy szukają rozwiązań umożliwiających urzeczywistnianie wnętrz zarówno unikalnych pod względem zastosowanych materiałów, jak i praktycznych w codziennym użytkowaniu. Ścienna okładzina korkowa MALTA PLATINUM z pewnością pomaga osiągnąć taki zabieg aranżacyjny. Z niezwykłą starannością dobieramy surowiec, komponujemy barwy i pracujemy nad funkcjonalnością materiału” – mówi Grzegorz Kolarski z firmy Dom Korkowy Sp. z o.o..

Rangę przyznanych tytułów podnosi fakt, że laureatów wyłania szerokie grono profesjonalistów, którzy oceniają zgłoszone produkty z wielu perspektyw – w tym m.in. unikalnego wzornictwa, trwałości oraz praktyczności. Na obiektywizm ogłoszonego werdyktu wpływ mają również głosy prywatnych inwestorów, którzy za pośrednictwem internetowego głosowania mogą ocenić prezentowane rozwiązania.

„Opinia branży, ale także naszych klientów jest dla nas wyznacznikiem tego, czy nasze produkty spełniają pokładane w nich oczekiwania. Cieszy nas, że coraz więcej osób odchodzi od utartych schematów aranżacji wnętrz i otwiera się na nowe kreacje. Stwarza to obiecujące perspektywy rozwoju nie tylko dla naszej firmy, ale i przyszłości polskiej architektury” – podkreśla Grzegorz Kolarski.

Uhonorowane tytułem „Dobry Design 2014” ściana korkowa MALTA PLATINUM marki Wicanders to z pewnością rozwiązanie, które pozwala przełamać dotychczasowe ograniczenia aranżacyjne. Pierwszeństwo dla naturalnych materiałów, precyzja wykonania, oraz nowoczesna kolorystyka sprawiają, że ściany w projektach wnętrz nabierają szyku i ponadczasowej elegancji.  Uwagę kapituły konkursu poza względami estetycznymi zwróciły jednak również kwestie funkcjonalności. Ścienna okładzina korkowa MALTA PLATINUM marki Wicanders wykorzystując właściwości izolacji termicznej korka zapewnia optymalną temperaturę ścian przez cały rok. Gwarantuje to ciepłą i komfortową atmosferę przy niższych kosztach ogrzewania. Równie istotną cechą zwycięskiego rozwiązania marki Wicanders jest tłumienie dźwięków i zdolność redukowanie natężenia hałasu w pomieszczeniach. Dzięki tym cechom ekologiczny materiał, jakim jest korek, pomaga stworzyć przytulny klimat nawet w ultranowoczesnym wnętrzu.

Przyznana firmie Dom Korkowy Sp. z o.o. nagroda Dobry Design 2014 jest potwierdzeniem uznania, jakim cieszą się korkowe okładziny ścienne. To z pewnością nie ostatni raz, kiedy oferowane przez markę Wicanders rozwiązania aranżacyjne wzbudzać będą duży entuzjazm i zachwyt zarówno w oczach architektów, projektantów, jak i prywatnych inwestorów.

www.wicanders.pl

Wicanders to marka premium z portfolio światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów z korka, firmy Amorim Revestimentos. Marka Wicanders znana jest na rynku od 1868 roku. Obecnie przedstawicielstwa firmy znajdują się aż w 51 krajach na całym świecie. Wicanders znany jest jako pionier w dziedzinie pokryć podłogowych i ściennych, charakteryzujących się najwyższym komfortem użytkowania oraz pozostających w zgodzie z aktualnymi trendami nowoczesnego designu.

Od 1998 integralną częścią portugalskiej grupy Amorim jest, największy w Polsce dystrybutor produktów z korka, firma Dom Korkowy Sp. z o.o. Spółka funkcjonuje w Polsce od 1991 roku, kiedy to podłogi i ściany korkowe były absolutną nowością na
polskim rynku. Dzięki dbałości o wysoką jakość produktów oraz zrównoważony proces produkcji, obecnie udział Domu Korkowego Sp. z o.o. w rynku szacowany jest na 85%. W ofercie Domu Korkowego Sp. z o.o. znajdują się:  podłogi i ściany korkowe, podpodłogowe podkłady wygłuszające z korka i gumokorka, korek techniczny w rolach i arkuszach, płyty izolacyjne z korka ekspandowanego (Aglomerado Negro), granulat korkowy o różnej gęstości i wielkości ziarna, płyty dźwiękochłonne Izofon, korki do butelek, ale także cały szereg produktów komplementarnych – kleje, lakiery i środki konserwujące.

~GutPR

Źródła: wicanders.pl