Poznań został wybrany przez koncern Volkswagen na siedzibę innowacyjnego centrum bezpieczeństwa. Przy trasie wylotowej na Wrocław, montowane są elementy ekspozycji Centrum. Od stycznia, poznaniacy na własnej skórze będą mogli przeżyć w warunkach laboratoryjnych: dachowanie samochodu czy symulację zderzenia.

ŠKODA AUTOLAB będzie najnowocześniejszym w Europie, ogólnodostępnym centrum nauki zachowań drogowych, tak dla kierowców, rowerzystów jak i dla pieszych. W pełni interaktywna wystawa, pozwala sprawdzić umiejętności oraz wyobraźnię uczestników ruchu drogowego. W zainstalowanych symulatorach będzie można sprawdzić jak widoczni jesteśmy na drodze jako piesi, jak zachowuje się samochód i ludzkie ciało przy zderzeniu, jak na kierowców działa alkohol i jakie konsekwencje niesie za sobą nie zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Skonstruowane przez firmę, która tworzyła  Centrum Nauki Kopernik – urządzenia są już montowane i testowane w Poznaniu. Na początku stycznia ŠKODA AUTOLAB zaprosi pierwszych zwiedzających.
– Jeszcze w grudniu planujemy zaprosić młodzież z jednej z poznańskich szkół do pierwszego testu naszych urządzeń – mówi dyrektor ŠKODA AUTOLAB, Andrzej Rogoziński – Naszą misją jest rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni drogowej. Wierzę, że przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Kontakt dla prasy:
Izabela Urbanowicz
profile-Poznań s.c.
tel. 602 325 686
izabela.urbanowicz@profile.poznan.pl

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x