Wedle informacji tylko 10 proc. firm jest świadoma realnych kosztów druku, które czasami stanowia nawet 11 proc. miesięcznych wydatków całej firmy.Zakup drukarki to nie tylko jednorazowy wydatek, ale przedewszystkim stałe koszta związane z jej codzienna eksploatacją. Bardzo rozsądnym rozwiązaniem może być korzystanie z outsourcingu. Istnieję wiele firm które zajmują się dzierżawą sprzętu. Jednakże i w tym wypadku ważne jest aby dobrać urządzenie odpowiednio do swych potrzeb, tak aby dzierżawa była tańszą alternatywą niz samodzielny zakup sprzętu.

Dzierżawiąc urządzenie biurowe firma nie kupuje sprzętu, tylko płaci miesięczny abonament za zrealizowaną usługę. Istotnym argumentem przemawiającym za wynajeciem sprzętu drukującego jest zapewniona w opłacie abonentowej opieka serwisowa, daje to pewność klientom iż w razie awarii sprzętu dostawca na swój koszt wymieni ję na nowe badz naprawi mówi Brian Joen z firmy Trion.

87 % osób szybciej przyswaja dokumenty wydrukowane w kolorze , niż czarno – białe.

Dlaczego przeważająca wiekszość dokumentów to druki czarno – białe? Powodem jest oczywiście chęć ograniczenia wydatków oraz brak świadomości jak duży wpływ na kształtowanie wizerunku mają dokumenty przkazywane np. w trakcie biznesowych spotkań czy prezentacji.

Ile kosztuje wydruk jednej strony w kolorze?

W zależności od urządzenia jakie znajduje sie w firmie oraz typu tuszy, tonerów ( orginalne czy też zamienniki) koszt wydruku waha sie od 60 do 25 gr za 1 stronę w kolorze.

Nowe  technologie

IRIS CISS jest zewnętrznym systemem zasilającym w tusz, przeznaczonym dla drukarek atramentowych. Wszyscy mówią że, szybkość wydruku drukarki atramentowej jest mniejsza niż laserowej.  Co nie jest prawdą. Najnowsze modele drukarek atramentowych np. HP OfficeJet 8500 A czy HP OfficeJet 6500 a to urządzenia o wysokiej szybkości druku z wieloma nowoczesnymi funckcjami jak np. e-print.

Firma Trion z warszawy zajmuje się rownież dzierżawą drukarek laserowych oraz atramentowych, ale tylko przy dzierżawie drukarek atrametowych wraz z sytemem Iris Ciss możemy zaproponowac klientom najniższe ceny na rynku jeśli chodzi o druk w kolorze dodaje Brian Joen.

E-print

Druk mobilny czyli e-print to nowa technologia ,która pozwala na drukowanie dowolnych dokumentów z dowolnego urządzenia warunkiem jest dostęp do poczty email. Jeszcze nie dawno bedąc w Krakowie trudno było nam sobie wyobrazić iż za pomoca swojego telefonu możemy wydrukować dokument np w swoim biurze w Warszawie. Za pomocą, między innymi, smartfona załączamy dokument bądź grafikę i wysyłamy na adres mailowy przyporzadkowany do danej drukarki, zostanie on dostarczony a po chwili wydrukowany.

Warto przeanalizować koszty działanialności firmy a w szczególności zwrocić uwagę na wydatki związane z drukiem i zastanowić sie czy oby nie istnieje tańsza alternatywa jak np.dzierżawa urządzeń bądz zakup bardziej ekonomicznego sprzętu.

Korzyści dla przesiębiorców korzystających z dzierżawy urządzeń drukujących:

  1. Finansowanie inwestycji ze środków bieżących, brak konieczności inwestowania własnych środków na zakup sprzętu.
  2. Stałe miesięczne przewidywalne koszty
  3. Zmniejszenie kosztów druku
  4. Gwarancja warunków współpracy w dluższym okresie współpracy
  5. Korzyści podatkowe (wszystkkie koszty są kosztami uzyskania przychodu)
  6. Urzadzenie zastępcze na czas dłuższej naprawy
  7. Opłaty w umowie dzierżawy obejmują : czynsz dzierżawy i wszystkie koszty utrzymania sprzętu (poza papierem), tj. : tusze, przeglądy, konserwacje, cześci i naprawy.

W obecnych czasach, kiedy każda złotówka ma znaczenie, warto przeanalizować korzyści płynące outsourcingu wydruku dokumentów firmy. Być może, okaże się, że to, co wydawało nam się mało znaczącym kosztem w konsekwencji jest sporą inwestycją w skali roku.

 ~Anna Guz
www.wynajemdrukarek.com

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x