Kto nie chciałby zostać milionerem? Nie każdemu dana jest wygrana wielkich pieniędzy w Toto-Lotku, więc samodzielnie trzeba wybrać drogę do finansowej niezależności. Dziś na naszym blogu prezentujemy subiektywny, bo skomponowany przez nasz Zespół, ranking najlepszych, najciekawszych i najbardziej wartych uwagi liderów biznesu.

Steve Jobs
Znany ze swojej charyzmy i niespotykanej wyobraźni, która stała się zapalnikiem do stworzenia rozwiązań Apple’a. Zwany wizjonerem i kreatorem przyszłości. Historia Steva Jobsa przypomina trochę historie amerykańskich kapel punk-rockowych, które swoje pierwsze gitary łamały nie na scenach domów kultur, a w garażach domów swoich rodziców. Podobnie Jobs – w 1976 roku wraz ze Stevem Wozniakiem oraz Ronaldem Weynem, w garażu rodziców Jobsa, rozpoczęli pracę nad komputerem Apple. W 1985 pozostawiła przedsięwzięcie i założył NeXT Computer. Który w 1996 roku został wykupiony przez Apple’a. W ten sposób Jobs wrócił na stare śmieci, co pozwoliło mu ponownie rozwinąć swoje wizjonerskie skrzydła. Trudno określić, jak wiele zawdzięczamy temu człowiekowi. Zawsze kierował się chęcią przemiany świata (Jobs spytał kiedyś Johna Sculley’a, byłego prezesa Pepsi Co., czy chce do końca życia sprzedawać słodzoną wodę, czy raczej razem z nim zmieniać świat; w odpowiedzi Sculley został CEO managerem w Apple’u). Dzięki niemu wiemy dziś, czym jest chociażby iPhone, iPod czy ekran dotykowy. W 2003 roku zdiagnozowane u niego raka. Pożegnaliśmy go w listopadzie 2011 roku.

Zobacz: Celebryci na Facebooku >>

Mark Zuckerberg
Niegdyś student Uniwersytetu Harvarda w Cambridge, dziś zajmuje 52. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Zuckerberg jest przykładem na to, że kluczem do sukcesu nie jest dyplom prestiżowej uczelni, lecz genialny pomysł. Nie da się ukryć, że on takowy miał. 4 lutego 2004 r. wraz z kolegami ze studiów stworzył serwis społecznościowy Facebook, który wpłynął na społeczeństwo na całym świecie. Miejsce na szczytach światowych rankingów pokazuje, że mimo młodego wieku, Mark Zuckerberg posiada w świecie mediów potężną władzę. Został okrzyknięty człowiekiem roku przez magazyn „Time”, „The Guardian” natomiast nazwał go jednym z najbardziej wpływowych ludzi mediów. O tym, że jest to persona przynajmniej nieprzeciętna świadczy fakt, że powstał film zainspirowany jego życiem. ‘The Social Network’, podobnie jak sam Zuckerberg, odniósł niezwykły sukces na całym świecie, zdobył 3 Oscary.

Andrew Mason
Można go nazwać „świeżakiem” biznesu, choć stan jego konta na pewno na to nie wskazuje. Andrew Mason, niepozorny absolwent studiów muzycznych na Northwestern University w Chicago, zarobił miliardy na… przecenach. Wykorzystując popularny w USA model rabatowy, polegający na zebraniu odpowiedniej ilości kuponów w celu uzyskania zniżki. W 2008 roku na rynku amerykańskim pojawił się jego dzieło – GroupOn, czyli portal zakupów grupowych. W przeciągu zaledwie dwóch lat osiągnął milionowe zyski. Dziś GroupOn znany jest na całym świecie, a jego nazwa już na stałe weszła do słownika użytkowników sieci, zaopatrujących się drogą internetową.

Zobacz: Negocjacje – Sukces w zasięgu ręki! >>

Bodo Schäfer
Jedną z najważniejszych osób, która stała się wzorem dla wielu finansistów jest Bodo Schäfer. Ten niemiecki przedsiębiorca ma na swoim koncie rozwój karier największych osobistości polityki – Collina Powella, Billa Clintona czy świata sportu – Olivera Khana i Franza Beckenbauera. Tematyka, jaką porusza w swoich książkach i artykułach, dotyczy zarządzania swoimi finansami, a konkretnie budowania dobrobytu, ochrony dóbr przed inflacją i kryzysem czy sytuacjami, w których dopadły nas długi. Dlaczego o nim wspomnieliśmy? Ponieważ 03.03.2012 r. B. Schäfer będzie przebywał w Polsce na seminarium. Biorąc w nim udział, poznasz więcej szczegółowych działań jednego z największych autorytetów przedsiębiorczości. W końcu nie każdy pomagał w zarządzaniu majątkami najbardziej liczących się w biznesie i najbogatszych osób tego świata.

Zygmunt Solorz – Żak
Czas na Zygmunta Solorza – Żaka. Założyciel pierwszej polskiej prywatnej telewizji POLSAT jest również właścicielem wielu przedsiębiorstw działających na rynku mediów, telekomunikacji i finansów. W 2011 r. dokonał imponującego przejęcia Polkomtelu – operatora największej sieci komórkowej w Polsce. Wrażenie robi kwota transakcji: 18,1 mld złotych! Tak bezprecedensowe wydarzenie nie mogło nie znaleźć się w naszym rankingu.

Zobacz: Gra o najwyższą stawkę! >>

Jan Kulczyk
Nie mogliśmy nie wspomnieć o Janie Kulczyku, który od lat okupuje pierwsze miejsce na liście najbogatszych Polaków. Biznesmen obecnie zajmuje się głównie inwestycjami w branży energetycznej (Kulczyk Oil Ventures), infrastruktury (Autostrada Wielkopolska S.A) oraz nieruchomości ( Kulczyk Investments). Dodatkowo zainwestował w budowę kompleksu biurowców w Dubaju. W Warszawie planuje postawić biurowiec Kulczyk Tower, który ma być jednym z najwyższych w Europie kontynentalnej wieżowców. Zaangażował się także w sektorze finansowym, budując sieć pośrednictwa kredytowego Family Finance. W 2009 roku wymienił pakiet 28% akcji Kompanii Piwowarskiej na 3,8% akcji spółki SABMiller, drugiego na świecie producenta piwa. Ponadto sprowadza do Polski samochody marek VolksWagen, Audi, Porsche czy Škoda poprzez spółkę KH Logistyka. W 2011 roku nabył 100% udziałów w Elektrociepłowni Nowa Sarzyna. Człowiek ten ma nieograniczony potencjał i dąży do tego, aby mieć swoje udziały w największych światowych markach.

~AP ~KW ~OM

Źródła: materiały własne | Forbes.pl | Topics.nytimes.com

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x