W tym roku już po raz drugi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała konkurs na Innowacyjną E-usługę i Innowacyjną Technologię B2B. O zwycięstwo mogli ubiegać się przedsiębiorcy realizujący projekty dofinansowane oraz Ci, którzy już zakończyli realizację projektu w ramach dotacji i kontynuują projekt w formie komercyjnej. W tym roku niekwestionowanym liderem konkursu okazał się portal Mintia.pl

Mintia to platforma, na której może się zarejestrować każdy, kto ma coś do zaoferowania. Można ją śmiało nazwać międzynarodową społecznością designerów, grafików i innych kreatywnych osób. Wykorzystuje ona aspekty społecznościowe, co z pewnością przyczyni się do wzrostu jej popularności.

Platforma przeznaczona jest zarówno dla twórców, jak i nabywców. Tym pierwszym daje możliwość zarobku, a drugim – możliwość wyboru prac spośród tych znajdujących się w serwisie. Nie ograniczają się tylko do dostarczania projektów logotypów, reklam czy wizytówek. Dzięki rozmaitym funkcjom systemu społeczność grafików może stworzyć dowolny projekt na zamówienie – od papieru firmowego czy nadruku na koszulki, poprzez aplikacje i gry, serwisy i strony www aż do animacji wraz ze ścieżką dźwiękową. Twórcy mogą brać udział w kreatywnych konkursach organizowanych przez portal. Każdy konkurs ma wyraźnie określony ostateczny termin dostarczenia materiałów, szczegółowe wytyczne dotyczące stworzenia konkretnego projektu oraz określoną stawkę za jego realizację. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i wdrożenie projektów w życie. Wszystkie pliki źródłowe znajdujące się w Marketplace są prawnie chronione, a potencjalni kupcy mają dostęp wyłącznie do zabezpieczonych znakiem wodnym plików podglądowych.

Konkurs pod Patronatem Michała Boniego Ministra Administracji i Cyfryzacji ma za zadanie wypromowanie na rynku produktów firm, które są beneficjentami Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Serwis mintia.pl został wyróżniony sposród 210 firm, więc może świętować niewątpliwy sukces. Przedsięwzięcia wyróżnione w konkursie, w nagrodę, wezmą udział w targach CeBIT, czyli największym spotkaniu branży IT w Europie.

~AS

Źródło: mambiznes.pl, mintia.com, wirtualnemedia.pl, web.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x