Marzeniom o własnej firmie staje na drodze przede wszystkim sytość rynku. Trudno znaleźć branżę, która jeszcze nie została zapełniona, a przecież oryginalność to pierwszy krok do sukcesu. Początkujący polscy inwestorzy prześcigają się w pomysłach. W biznesie bowiem granice wyobraźni najwyraźniej nie istnieją.

Spinacz do skarpetek

Każdy co jakiś czas odkrywa, że skarpetki giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Trudno stwierdzić czy pożera je pralka czy po prostu rozpływają się w powietrzu. Zbigniew Śreniawski, który też borykał się z tym problemem, postanowił raz na zawsze rozprawić się ze skarpetami bez pary i wynalazł Spinacz O-ring. Wynalazek tak prosty jak skuteczny i zdecydowanie ułatwiający życie. Kolorową obrączkę zakłada się na skarpetki od razu po zdjęciu ich z nóg – w komplecie są prane, suszone i przechowywane. Paczuszka 20 spinaczy kosztuje niecałe 5 złotych, co sprawia, że wiele osób decyduje się na wypróbowanie gadżetu.
http://www.spinaczoring.pl/

Buty nie dla krasnoludka

Producenci obuwia stawiają na standaryzację i zakładają, że większość kobiet nosi rozmiar 36-41. Co z tymi, które mają mniejsze stopy? Olga Bogucka i Joanna Maciejewska miały ogromny problem ze znalezieniem butów na swój wymiar. Przyszedł moment, kiedy sandałki z działu dziecięcego nie spełniały już ich oczekiwań. Założyły więc sklep internetowy i postawiły sobie za cel namówić producentów obuwia aby zaczęli specjalnie dla nich produkować małe rozmiary szpilek, czółenek czy kozaków. I udało się! W przyszłym roku panie planują również otwarcie sklepu z obuwiem w nietypowych, dużych rozmiarach.
http://femmishu.pl

W duecie smakuje lepiej

Znacie to uczucie, kiedy w paczce paluszków znajdziecie nagle podwójny? Ten kto na niego trafi może nazywać się szczęśliwcem. Z takich rozmyślań narodził się pomysł produkcji paluszków wyłącznie podwójnych – z solą, sezamem, makiem i… czekoladą. Szalony pomysł trafił nie tylko do konsumentów o zdwojonych potrzebach. W tym roku firma Beer Fingers została wyróżniona w programie Rynkowy Lider Innowacji 2012 i zdobyła certyfikat „Doceń polskie”.
http://www.beerfingers.pl/

Masz smaka na ziemniaka?

Frytki i chipsy to nuda. Co innego, gdy ziemniak zamienia się w spiralę na patyku! Zakręcone ziemniaki opanowały już miejscowości letniskowe i wiele wskazuje na to, że zostaną z nami na dłużej. Produkcja takiego rarytasu jest łatwa i niedroga, nie zajmuje wiele miejsca więc można ją łatwo przenieść – rozstawić namiot w miejscu, które w danym momencie będzie odpowiednie – na przykład tam, gdzie odbywają się imprezy, koncerty i festyny. Pomysłodawcy Jazzy Chips nie tylko rozwijają swój biznes, ale również dzielą się nim z innymi. Każdy kto ma ochotę się nim zająć może liczyć na współpracę i dostarczenie wszelkich niezbędnych urządzeń i materiałów do produkcji nowej przekąski.

o nas

Prosto w serce

Banalne z pozoru pomysły okazują się być drogą do sukcesu. Chwila główkowania, a czasem zwyczajnie przypadek może przynieść najbardziej nieoczekiwane zyski. Zino Davidoff, twórca znanej marki mówił: Moja recepta na życie jest prosta: Trochę pracy, trochę psychologii i do tego wiele optymizmu. Każdego dnia ktoś decyduje się zaryzykować, a odwaga prowadzi go na szczyt.

DAR
Źródła: www.jazzychips.pl |  www.beerfingers.pl | www.femmishu.pl | www.spinaczoring.pl

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x